SZUKAMY STYLU MODY WARMII I MAZUR. NIEGDYŚ ZIEM ODDZIELONYCH GĘSTĄ PUSZCZĄ OD RESZTY KRAJU, DZIŚ REGIONU PEŁNEGO LUDZI NOWOCZESNYCH, CIEKAWIE UBRANYCH, OTWARTYCH NA ŚWIAT, A JEDNOCZEŚNIE ŻYJĄCYCH SPOKOJNIEJ I BLIŻEJ SIEBIE NIŻ W WIELKICH POLSKICH MIASTACH. WRAZ ZE STYLISTAMI Z REGIONU BĘDZIEMY TROPIĆ WARMIŃSKO-MAZURSKIE TRENDY MODOWE KOLEJNYCH PÓR ROKU.

0920moda3              0785moda1_plaski

Ubrani w Aura Centrum
Ona: Ochnik – czapka (119,92zł), rękawiczki (239,92zł), komin (207,92zł), torebka (359,90zł)
On: Trend – sweter (599zł), spodnie (599zł); Ochnik – czapka (199,92zł); Reserved – kurtka (199,99zł)

Ona – śnieżynka, ale z pazurem. On w futrzanej czapie, którą chętnie nosiliby tutejsi autochtoni, walczący z topniejącymi lodowcami. I leitmotiv wszystkich stylizacji: grube, wełniane skarpetki, zawadiacko nasunięte na spodnie i rajstopy. – To ubrania, które są komfortowe, ciepłe i uniwersalne. Dobre na rześki spacer, ale i wieczorne wyjście – podsumowuje stylistka Joanna Barczak i obrazowo opowiada o swoich inspiracjach: – Tworząc te stylizacje, cofnęłam się do dawnych czasów naszej krainy. Zagłębiłam się w historię terenów, które oddzielone były kiedyś od reszty kraju gęstą puszczą, pełną zwierzyny, na którą polowała tutejsza ludność. Powstał w mej głowie obraz miejsca unikalnego, dzikiego, rządzonego przez naturę, przypominającego dzisiejsze północne tereny Skandynawii. Tę wizję zestawiłam z teraźniejszością – Warmią i Mazurami ludzi nowoczesnych, kreatywnych, ciekawie ubranych, otwartych na świat.

Stonowane, nieco wygaszone kolory zimy nad jeziorami zestawiła ze stylizacjami, w których postawiła na całą feerię barw, wygrywającą odważną melodię przeciw nudzie: – Łączenie różnych grup odzieży, pozorny chaos i ubiór na tak zwaną cebulkę tworzą streetwearowy, eklektyczny look, który żywi się codzienną zabawą z formą – dodaje Joanna i wskazuje na wzorzysty, skandynawski sweter, konkurujący o uwagę z musztardowymi spodniami. Granatowa kurtka z kapturem obszytym futerkiem z jenota znów nawiązuje do pierwotnych dziejów regionu. Podobnie fantazyjnie kolorowe futerko przy butelkowo zielonej parce, drapieżne, jakby niedźwiedzie rękawice oraz skórzane dodatki: duża torba i plecak.

To stylizacje, w których bez obaw (o zdrowie i dobry gust) można spacerować nad polodowcowymi jeziorami Warmii i Mazur.

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama

Modele: Adrianna Surowik, Rafał Milcewicz – Akademia Urody Brigitte
Make up: Joanna Kowalska, stylistka: Joanna Barczak
Ubrania: Aura Centrum, Olsztyn, ul. Piłsudskiego 16, www.auracentrun.pl

Aura Mody to projekt realizowany przez centrum handlowe Aura Centrum i magazyn „MADE IN. Warmia & Mazury”. Przedstawiając kolejne stylizacje zaproszonych projektantów, będziemy w następnych numerach wspólnie poszukiwać stylu modowego Warmii i Mazur.

Joanna Barczak – stylistka olsztyńskiego butiku UNDULA mood store z ubraniami od polskich oraz regionalnych projektantów. Jest autorką stylizacji do drugiego zdjęcia urodzinowego „Made in. Warmia & Mazury”. Wcześniej pracowała jako projektantka mody w firmie odzieżowej, a doświadczenie zdobywała w atelier greckiego projektanta Kostasa Murkudisa w Berlinie.

0985moda4         0834moda2

Ubrani w Aura Centrum
Ona: Klimaty – parka (1882zł), golf (671zł); Ochnik – spodnie (6999,0zł), torba (599,90zł), czapka (103,92zł), rękawiczki (559,92zł)
On: Trend – kurtka (2199zł); H&M – sweter (149,90zł), koszula (129,90zł), spodnie (79,90zł); Ochnik – torba (999,90zł); Reserved – czapka (14,99zł)