NA POCZĄTKU WAKACJI DO MIKOŁAJEK PRZYJEŻDŻA SIĘ NA RAJD POLSKI. W WAKACJE, WIADOMO – NA ŻEGLARSKIE ŻYCIE. PO WAKACJACH STALI BYWALCY, NAWET CI Z KOŃCA KRAJU, PRZYJEŻDŻAJĄ DO SPA W ROBERT’S PORT. CZYM ICH KUSI?

Hotele selekcjonuje się chociażby pod kątem przyznanych im gwiazdek. A hotelowe SPA? Zwykle niewiele odbiega od ilości tych gwiazdek, jednak klienci, dla których wizyty w SPA to wręcz systematyczny sposób na relaks i odnowę ciała, mają też i swoją hierarchię: jeśli są zabiegi na bazie preparatów Klapp Cosmetics i BABORa, można jechać w ciemno choćby na koniec Polski.

Do Starych Sadów pod Mikołajkami przyjeżdżają samochody z rejestracjami nie tylko z odległych zakątków kraju, ale też i z zagranicy. Pod hotelem Robert’s Port niektóre z aut są już doskonale znane obsłudze – należą do klientów, którzy regularnie zjeżdżają tu nawet trzy razy w roku. A częstotliwość wizyt może się jeszcze zwiększyć, bo od maja w SPA serwuje się też zabiegi na bazie preparatów niemieckiej marki Klapp Cosmetics. Dołączyła tym samym do – obecnej od trzech lat w SPA – wiodącej w branży marki kosmetycznej BABOR, która w tym roku świętuje 60-lecie.

madein_nr020_042

W branży kosmetycznej, nie tylko w rodzimych Niemczech, ale i w Europie, BABOR oraz Klapp Cosmetics są markami tak samo uznanymi, jak chociażby Porsche w motoryzacji. Można więc powiedzieć, że SPA w Robert’s Port to jak garaż, w którym czekają dwie niemieckie supermaszyny. Obydwie marki kosmetyczne są liderami w innowacyjności zabiegów kosmetycznych. Dość powiedzieć, że nowatorskiej linii preparatów Repacell marki Klapp przyznano pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Beauty Premium 2016 za najlepszy kosmetyk do pielęgnacji twarzy. Innowacyjna linia bazuje na komórkowych badaniach telomerazy, które w 2009 roku zostały nagrodzone Nagrodą Nobla.

W czym tkwi fenomen preparatu Repacell? By nie wgłębiać się w zawiłą chemię – wysoce skoncentrowane składniki pochodzenia roślinnego o dużej aktywności biologicznej chronią DNA komórek, spowalniając tempo ich starzenia się, wspierając regenerację skóry, jej napięcie, elastyczność i nawilżenie. Co ważne, preparat wykazuje się równą skutecznością na każdym rodzaju skóry.

madein_nr020_040madein_nr020_039

Tegorocznym hitem Klapp Cosmetics są też dwufazowe ampułki Bi-Phase Serum o natychmiastowym efekcie działania (cztery rodzaje, m.in. wygładzające zmarszczki, odbudowujące kolagen, nawilżające).

Obydwie marki to jednak nie tylko pionierskie preparaty. To przede wszystkim standard usług bazujących na firmowanych przez siebie zdobyczach nowoczesnej kosmetologii. Posiadają więc własne centra szkoleniowe, stąd terapeutki pracujące na jej preparatach, gdziekolwiek na świecie byśmy nie skorzystali z zabiegów na twarz oraz rytuałów na ciało, zawsze wykonają je z taką samą precyzją. – Do tej perfekcji dochodzi się na profesjonalnych szkoleniach – podkreśla Marzena Ozga, menedżer SPA w hotelu Robert’s Port w Starych Sadach. – Tu nawet palec terapeutki nie może uciskać choćby o pół centymetra dalej niż powinien.

Ale klienci i tak mają swoje ulubione terapeutki, więc umawiając się na przyjazd, obowiązkowo o nie dopytują. – Znamy preferencje naszych stałych klientów, stąd to budowanie zadowolenia – nie kryje Aneta Ruszewska, terapeutka SPA.

Trendem w odmładzaniu jest mezoterapia bezigłowa. To nieinwazyjny system odmładzania skóry, gdzie impulsami elektrycznymi ułatwia się i wzmaga wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Pół godziny po zabiegu można nałożyć makijaż i iść prosto na bal, co przy metodach inwazyjnych jest nierealne.

Skóra jest odbiciem kondycji organizmu. Komunikuje nadmiar stresu, złą dietę czy choroby. Doświadczone terapeutki wychwytują taki stan po pierwszej diagnozie. A te nie zawsze bywają optymistyczne, zwłaszcza u pań, które nierozważnie korzystały z zabiegów medycyny estetycznej. – Z powodu braku właściwej pielęgnacji skóry zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz, mimo pozornie dobrego efektu, skóra jest często w kiepskim stanie – zauważa Ewelina Koper, kosmetyczka w SPA Robert’s Port. – Dlatego zabieg na twarz dobierany jest w gabinecie dopiero po ocenie skóry.

W Robert’s Port ankietuje się klientów. Mimo iż hotel ma założony standard usług SPA na wysokim poziomie, a klienci też przyjeżdżają tu z dość wysokimi oczekiwaniami, to udaje się zebrać z ankiet wyniki przewyższające oczekiwania. Stąd dochodzi do takich sytuacji, że do tutejszego SPA przyjeżdżają klienci na zabiegi z okolicznych hoteli, mimo iż tam też mają do dyspozycji pakiet usług. – Hotele pełnią dzisiaj już inną funkcję niż tylko celowe miejsce do spania i udziału w konferencjach – przekonuje Marzena Ozga. – Przede wszystkim zapewniają relaks i odpoczynek od codziennego zgiełku oraz możliwość zregenerowania ciała.

To coraz częstszy motyw odwiedzin hoteli, które już samym położeniem, z taflą błękitu jeziora za oknem, działają regenerująco.

W Robert’s Port, tak samo jak o urodę pań, terapeutki zadbają również o panów (jest też linia kosmetyków i zabiegów Klapp Men i BABOR Men), a także o… dzieci. SPA dla nastolatek to już żadna nowość, ale Kids SPA wciąż brzmi zaskakująco. Trafiają tu już czterolatki (pod opieką rodzica) na delikatne masaże pleców, stóp i dłoni z użyciem olejków i masełek o ulubionych owocowych zapachach. Są też pakiety zabiegów dla przyszłych mam. – Obserwujemy rosnący trend rodzinnego SPA. A dzieciaczki? One z wielką rozkoszą oddają się tym zabiegom i kiedy terapeutka kończy im masować jedną nóżkę, same podtykają drugą, mówiąc „A telas ta” – opowiada Aneta Ruszewska.

Szeroki wachlarz zabiegów i stosowanych preparatów odzwierciedla dość szeroko zakrojony cennik w karcie zabiegów. Ale ich efekt szybko zmienia nastawienie nawet do pieniądza. Stąd dobrą metodą na przełamanie się jest otrzymany voucher, który bez stresowania się cennikiem pozwoli docenić różnicę. Czasem terapeutki stosują zabieg najpierw na pół twarzy, by zobrazować różnicę. – Pewna pani wahała się przed zabiegiem, czy kupić jeden krem z linii kosmetycznej. Po zabiegach na nim kupiła całą serię – kwituje terapeutka.

Bo jeśli klientki pytają o to, jak długo utrzyma się efekt zabiegu, mogą usłyszeć najmądrzejszą z odpowiedzi: tak długo, jak zechce się później stosować codzienną domową pielęgnację.

madein_nr020_100madein_nr020_101

Tekst: Rafał Radzymiński, obraz: Michał Bartoszewicz, Konrad Poświata

HOTEL ROBERT’S PORT ****

Lake Resort & SPA Witalna Przystań

Stare Sady 4, Mikołajki

+ 48 87 429 84 82

spa@hotel-port.pl

www.hotel-port.pl