W życiu każdego z nas przychodzi taki dzień, gdy zmieniamy się w Jasia lub Małgosię. Choćbyśmy rzucali za sobą okruszki, nie możemy znaleźć drogi, która wyprowadziłaby nas z pokręconych życiowych ścieżek.
 
W bajce braci Grimm można byłoby dopisać kolejną postać: dobrej wróżki, która pomoże znaleźć wyjście, nawet ze ślepej uliczki. W tę rolę wcieliła się Małgorzata Dudek – trener i partner biznesowy, założycielka Akademii Rozwoju Osobistego Kompas.
 
Pewnego dnia postanowiłam odejść z banku w którym pracowałam wiele lat. Skończyłam studia podyplomowe i kursy, dzięki którym mogłam zająć się rozwojem potencjałów ludzkich na profesjonalnym poziomie. Dziś prowadzę szkolenia z zarządzania, sprzedaży i kompetencji osobistych (zdolności z zakresu relacji z innymi ludźmi czy samoświadomości) – opowiada o swojej ofercie Małgorzata Dudek.
 
Zarówno firmy, jak i indywidualni klienci, znajdują w Kompasie szkolenia stawiające na rozwój obszarów życia i działalności, na którym im zależy. Każde indywidualnie dopasowane. Akademia prowadzi również szkolenia w ramach projektów unijnych, szkolenia wewnątrz konkretnych firm oraz szkolenia otwarte dla różnych grup odbiorców. Małgorzata Dudek odkrywa nieco kulis: – Klienci, którzy przychodzą na takie otwarte warsztaty, często zapraszają mnie potem do swoich przedsiębiorstw. Widzą efekty szkoleń na sobie i chcą, aby i ich pracownicy pozyskali umiejętność odnalezienia swojej „drogi” w pracy.
 
Wyróżniające jest to, że szkolenia, które proponuje Kompas, są ściśle powiązane z regionem Warmii i Mazur – z otaczającą przyrodą, mieszkającymi tu ludźmi i potencjałem tkwiącym w lokalnych przedsiębiorcach czy menadżerach. Małgorzata Dudek od samego początku współpracuje z lokalnymi trenerami, szkolenia organizuje w hotelach i ośrodkach położonych niedaleko jezior i lasów. – Na Warmii i Mazurach jest wiele firm, które posiadają kadrę wysoko rozwiniętą w obszarze przedsiębiorczości, ale brakuje im wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi lub procesami, a to istotna kwestia, która wpływa na działanie całej organizacji – przyznaje. I szybko kontynuuje: – Moim zadaniem jest wskazanie menedżerom ścieżek w kierowaniu pracownikami tak, by umieli efektywnie stosować elementy komunikacji, motywacji i szeroko pojętego zarządzania dzięki czemu stają się bardziej efektywni. A to przekłada się na całościowy sukces firmy. Wspieram również pracowników niższych szczebli w ich rozwoju zawodowym.
 
Szkolenia Akademii Rozwoju Osobistego Kompas w maju i czerwcu:
16.05. – Obudź się na wiosnę! (Olsztyn)
23.05. – Być Kobietą (Elbląg – 30.05, Lidzbark Warmiński – 23.05, Ostróda- 20.06)
28-29.05. – Budowanie skutecznych zespołów (Olsztyn)
06.06. – Być Kobietą ( Dublin)
15-16.06. – Inteligencja emocjonalna dla kadry zarządzającej (Ostróda)
 
Tekst: Ita Skwarczyńska, Obraz: Joanna Barchetto
 
Akademia Rozwoju Osobistego Kompas
Małgorzata Dudek, tel. 500 181 698
Olsztyn, ul.Sikiryckiego 9
poczta@akademiakompas.pl
www.akademiakompas.pl