Dobra kawa na tarasie własnego domu z widokiem na jezioro… A może na prywatnym pomoście przed domem? Popłyńmy dalej z marzeniami. Jak smakowałaby kawa na środku jeziora w łódce? Osada Tyrkło na Mazurach kusi swoim potencjałem.

W Polsce trzy czwarte gruntów z dostępem do jeziora leży na Warmii i Mazurach. Osada Tyrkło umożliwia inwestowanie w nieruchomości z linią brzegową. Może to być jednym z najlepszych zabezpieczeń przed inflacją.  Ziemia jest dobrem ograniczonym, jej zasoby ciągle maleją. Jest odporna na kryzys, wprost dziedziczona, zabezpiecza przed inflacją, nie trzeba jej przechowywać, ubezpieczać i nie można jej… ukraść – wylicza Mikołaj Adamski, ekspert Lokat Ziemskich. – Chroni ją rękojmia wiary publicznej w postaci ksiąg wieczystych. A gdy znajduje się nad samą linią brzegową jest wyjątkowo pewną i unikatową inwestycją. To skutecznie uchroni nasz majątek przed inflacją.  Dlatego działki z liniami brzegowymi cieszą się w ostatnich sezonach szczególnym zainteresowaniem, mimo iż ich ceny stale rosną.

Na zdjęciu jest dom postawiony na zielonej działce. Ludzie wypoczywają, jest lato.

Osada Tyrkło oferuje chronione osiedle z prywatną plażą i przystanią. Każda działka, nawet bez prywatnej linii brzegowej, będzie miała swobodny dostęp do jeziora.

Osada Tyrkło- nowa oferta Lokat Ziemskich

Osada Tyrkło, nowa oferta Lokat Ziemskich, może być właśnie taką inwestycją. Jej wizualizacje uruchamiają wyobraźnię: zamknięte i chronione osiedle z prywatną plażą i przystanią. Dzięki temu każda działka, nawet ta bez prywatnej linii brzegowej, będzie miała swobodny dostęp do jeziora. Sprzedawcy zapewnią pełną infrastrukturę drogową z kostki brukowej, media (kanalizacja, wodociąg, prąd), ogrodzenie panelowe ze szlabanami i stróżówkami oraz wspomnianą plażę z przystanią. – Kończymy porządkowanie terenu i jesteśmy w trakcie realizacji projektów infrastruktury – dodaje Piotr Kaniewski, ekspert Lokat Ziemskich.

Osada Tyrkło leży na styku jezior Śniardwy i Tyrkło. Oznacza to nic innego, jak to, że z brzegu własnej działki mamy dostęp do legendarnego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. A już niebawem szlak ten zostanie rozbudowany, dzięki przekopom przez jeziora Tyrkło – Buwełno – Wojnowo do Niegocina i stanie się „pętlą mazurską”. Takie argumenty zapewne staną po stronie podniesienia w przyszłości wartości działek nad jeziorem Tyrkło. Wpływ na to może mieć też fakt, że częścią osady będzie położony na 2,5-hektarowej działce hotel z restauracją, basenem i SPA.

Tyle inwestycyjnych faktów, a więc jeśli sielankową atmosferę osady zechcemy zmienić na kurortowy gwar pod 20 minutach jazdy samochodem, możemy być w Mikołajkach. A tam dziesiątki restauracji, kawiarni, kluby muzyczne, żeglugowe statki zacumowane w porcie i mnóstwo letnich atrakcji. A może szukacie większej głuszy niż w osadzie? W podobnym czasie dojedziecie do Puszczy Piskiej z przepięknymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Jeśli o dwóch kółkach mowa – niebawem gotowa będzie Wielka Pętla Mazurska, czyli wyczekiwany przez turystów szlak rowerowy, które będzie okalał mazurskie jeziora. Osada Tyrkło będzie nowym adresem dla miłośników rowerowych wycieczek.

Hybrydowe podejście do inwestycji

Osada Tyrkło pozwala na podejście do inwestycji w dwojaki sposób:  można znaleźć tam swoje letnie miejsce na ziemi lub potraktować to czysto inwestycyjne, a po jakimś czasie sprzedać uzbrojoną nieruchomość na przepięknym osiedlu lub wynajmować wybudowany tam dom, a jeśli pozostaniemy przy tej pierwszej opcji, naszym ostatnim zmartwieniem będzie to, czy wolimy łowić ryby z brzegu, pomostu, jachtu czy własnego tarasu.

Tekst: Michał Bartoszewicz

obraz: archiwum Lokaty Ziemskie

*** Przedstawione wizualizacje i grafiki, modele budynków itp., mają charakter wyłącznie poglądowy i pomocniczy, mający na celu wyłącznie umożliwienie zorientowania się w ogólnym wyglądzie nieruchomości, i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2020 r. poz. 1740 z późn. zm.). 

Osada Tyrkło- Lokaty ziemskie- więcej informacji:

to eksperci rynku nieruchomości oraz inwestycji. Każda sprzedawana przez nich nieruchomość posiada dostęp do jeziora. Dzięki połączeniu doświadczenia oraz ciągłej edukacji doradzają skutecznie w zakresie zakupu gruntów pod kątem wypoczynkowym i zarobkowym. W ofercie znajdują się osady rozlokowane na terenie Warmii i Mazur.

Lokaty Ziemskie Sp. z o.o.

Warszawa, ul. Waryńskiego 3A

tel. 575 425 500

lokatyziemskie.pl