Stoję przed zabytkową kamienicą w centrum Olsztyna. Ona nie zmieniła się od ponad wieku. Ja za jej drzwiami przejdę stylistyczną metamorfozę. Na nowo odnajdę swoją kobiecość.

W centrum miasta szybko można wychwycić osobę, której stylizacja bije niczym puls. Emanuje szykiem, ściąga spojrzenia. Tam nie ma miejsca na przypadek, bo wszystko jest starannie przemyślane. „Ma babka gust” – kłębią się wtedy pierwsze recenzje przechodniów.

Śledziłam kiedyś bloga brazylijskiego stylisty, który wyszukiwał na ulicach wyróżniające się osoby. Fotografował je i z nimi rozmawiał. Jedna z eleganckich kobiet bez skrępowania wyznała, że nawet kiedy wychodzi wyrzucić śmieci, to chce wyglądać tak świetnie, jakby miała właśnie spotkać kogoś bardzo dla niej ważnego.

W Olsztynie trzy energiczne kobiety stworzyły Pracownię Wizerunku właśnie po to, by na ulicy można było sobie częściej krzyknąć „wow!”. Marzena Tarasiewicz, Edyta Gryko i Aneta Tarkowian podzieliły salon na trzy strefy. Świadczą porady i usługi ze stylizacji, makijażu, fryzjerstwa oraz kosmetologii. Ich klienci to indywidualne wyzwania dla każdej z dziewczyn, ale efekt końcowy jest dziełem wspólnym. Współpracują od lat, mają podobną wrażliwość estetyczną, nie odpuszczą ważniejszych seminariów, kongersów, targów czy branżowych szkoleń.

Marzena Tarasiewicz jest wielokokrotną laureatką mistrzostw makijażu i stylizacji w Polsce, a także finalistką mistrzostw Europy w Pradze. Kreuje wizerunek klientów, nie tylko ten codzienny, ale i biznesowy czy ślubny.

Jest olsztyńskim pionierem coraz popularniejszej w kraju usługi personal shopping. – Zakupy mogą być łatwe, przyjemne i efektowne – przekonuje. – Dobór odpowiednich kolorów i fasonów sprawią, że dana osoba zawsze będzie świetnie wyglądać, bo stylizacji można się nauczyć.

Uczy swoich klientów analizy kolorystycznej, odpowiedniego doboru garderoby do proporcji sylwetki czy sztuki makijażu. I w teorii, i praktyce.
Podstawą usługi personal shopping jest zaufanie. – Przegląd szafy, który w moim przekonaniu jest intymną relacją i wymaga pokazania siebie z innej perspektywy, pozwala pozostawić w niej to, co pasuje do danej osoby – dodaje. Najczęściej umawiają się z klientem na zakupy sezonowe. Realizują je aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. – Wymaga to i profesjonalizmu, i precyzji chirurga, bo dysponuje się środkami finansowymi klienta, a to duża odpowiedzialność.

Wizytówką osoby jest przede wszystkim właściwie dobrana fryzura i kolor włosów. Dodaje pewności siebie, podkreśla piękno, które czasem tkwi w nas lekko uśpione. Śledząc najnowsze trendy, modne kolory i techniki strzyżenia, Edyta Gryko potrafi wyczarować nową osobę. Ma ponad 20-letnie doświadczenie i tytuły mistrza fryzjerstwa. – Przed każdą metamorfozą staram się poznać klienta, kim jest, jakie ma potrzeby, co chciałby zmienić. Ten etap stwarza pole dla mojej wyobraźni – wyjaśnia kreatorka fryzur. Mając wizję, stara się ją jak najwierniej przedstawić klientowi, by – tak jak ona – zobaczył w wyobraźni efekt końcowy. Ważne jest aby tak dobrać fryzurę i technikę strzyżenia, by codzienna pielęgnacja włosów i ich układanie było proste i przyjemne. Najbliżej ciała w trio Pracowni Wizerunku jest Aneta Tarkowian, magister kosmetologii. Wyposażenie gabinetu oraz wiedza teoretyczna poparta praktykąÂ pozwalają na przeprowadzenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, odmładzających zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego czy innych zabiegów indywidualnie dobranych do potrzeb klienta: mezoterapii igłowej czy makijażu permanentnego. Ofertę uzupełnia pielęgnacja dłoni i stylizacja paznokci. – Zabiegi na twarz i ciało zostały dobrane w taki sposób, by kompleksowo odprężyć zarówno umysł, jak i ciało – mówi Aneta Tarkowian.

– Przeprowadzany wywiad z klientem i analiza stanu skóry pozwalają zidentyfikować problem i oczekiwania. Przed przystąpieniem do pracy opowiadam o zabiegu, jego zaletach, efektach, ale i ewentualnych niedogodnościach po jego zastosowaniu. Staram się aby klient miał pełen obraz zabiegu – wyjaśnia. Pracownia proponuje też szkolenia dla osób, które chcą inwestować w swój wizerunek. – W naszej współpracy cenne jest nawiązanie porozumienia i zdobycie zaufania klienta, który powierza nam dotychczasowy wizerunek na poczet metamorfozy, którą kroimy na miarę potrzeb i oczekiwań. A trochę i marzeń – kończy
Edyta Gryko.

Tekst: Karolina Bergman
Obraz: Joanna Barchetto