Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn został mistrzem Polski w bojerowej klasie DN. Regaty odbyły się 17-18 lutego na zamarzniętym jeziorze Niegocin w Giżycku.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN rozpoczęły się już w sobotę, ale warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie tego dnia ani jednego wyścigu. Jednak w niedzielę udało się rozegrać aż pięć biegów i to wystarczyło, aby uznać regaty za ważne.
Nowym mistrzem Polski został Michał Burczyński z klubu AZS UWM Olsztyn , który zdobył tyle samo punktów co broniący tytułu multimedalista mistrzostw świata i Europy Karol Jabłoński z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Jednak o końcowej kolejności decydowało miejsce zajęte w ostatnim wyścigu, a tam lepszy był Burczyński. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki.
W związku z tym Jabłoński nie powtórzy wyczynu sprzed roku, kiedy zgarnął złote medale w mistrzostwach Polski, świata oraz Europy. Te dwie ostatnie imprezy jeszcze przed nami więc jedenastokrotny mistrz świata nadal może powiększyć liczbę złotych krążków.
W mistrzostwach Polski wzięło udział 73 zawodników z sześciu krajów.

 

Obraz: Robert Hajduk