Oto dowód na to, że i wizyta na stacji benzynowej może być przyjemnością. Nowo otwartą stację Shell w Wójtowie (trasa z Olsztyna na Mazury) już okrzyknięto najlepszą. Czym zaskakuje podróżnych?

Jest środa 13 kwietnia, godz. 10, właśnie debiutuje stacja Shell w Wójtowie. Są przedstawiciele koncernu. Ale najważniejszy w tym momencie jest on – pierwszy klient, który podjeżdża do tankowania. Od razu rasową maszyną. 500-konny Mercedes sygnowany marką AMG zatrzymuje się pod dystrybutorem ze słynną 100-oktanową benzyną V-Power Racing. Po napełnieniu baku kierowca dowiaduje się, że dostaje i prezenty, i zalane paliwo gratis.

Stacja Shell w wójtowie i V-Power

Przejeżdżającego obok stacji mieszkańca pobliskiej miejscowości przyciągnęła właśnie informacja z dostępnością nieczęsto spotykanego wybitnie sportowego paliwa V-Power Racing. Postanowił skorzystać z okazji.

Stacja Shell w Wójtowie

Nowo otwarta stacja z pewnością będzie obowiązkowym miejscem nie tylko maniaków sportowych maszyn, ale i ulubionym przystankiem w drodze ze stolicy Warmii na Mazury. Jadąc bowiem ekspresówką z Warszawy i dalej obwodnicą Olsztyna w stronę Wielkich Jezior, jest to w zasadzie pierwsza po drodze stacja od Nidzicy, która w dodatku dysponuje tak nowoczesnym pakietem obsługi podróżnych.

Marka Shell sama w sobie jest już synonimem emocji. Największy paliwowy koncern świata nieodłącznie związany jest z Ferrari i wyścigami. Shella zalewa się w baki najbardziej wymagających aut, a logo marki jest na kombinezonach ludzi motorsportu.

Sama stacja już wzbudziła ciekawość – branżowy portal Petrotrend przyznał jej tytuł najlepszej ”Stacji benzynowej 2022 roku” w północnej Polsce.

Stacja Shell Café i wino

– Stworzyliśmy pierwszą w Polsce stację Shell w jej nowym układzie oraz z innowacyjnym konceptem Shell Café. Jest szalenie przyjazna dla podróżnych, z wszelkimi wygodami i intuicyjnymi, jakże praktycznymi rozwiązaniami – podkreśla Mariusz Ambroziak, współwłaściciel stacji. Prywatni inwestorzy już zapowiadają bliźniaczą stację Shell po drugiej stronie stolicy Warmii, przy trasie wylotowej do Warszawy.

Stacja Shell w Wójtowie

A czym się wyróżnia nowość? Najogólniej ujmując pomysłem na ugoszczenie podróżnych. Koncept bistro nie tylko ma elegancko wyglądać, ale przede wszystkim smakować. Restauracyjne jedzenie przygotowywane jest domowymi sposobami – Shell przykłada bowiem dużą wagę do dań wysokiej jakości i bez konserwantów.

Na półkach są produkty lokalnych producentów, w tym piwa z olsztyńskich browarów. Nawet kącik winiarski wyselekcjonowany został przez olsztyńską koneserską markę Win-Cin. Są bogato wyposażone regały dla podróżnika i surwiwalowca.

Shell – uwodzenie zapachem

No i coś, czego jeszcze nie ma na innych stacjach – herbatomat, który dyfuzorem wypuszcza aromaty naturalnych mieszanek liściastych herbat „Sir Williams”. Zaparzysz sobie tę, która wpierw uwiedzie cię zapachem.

Ponieważ kawa w podróży jest nie mniej ważnym punktem niż zatankowanie benzyny, na obowiązkowy pit-stop skusi już sama nazwa ekspresu do kawy – Dalla Corte. Ta słynna włoska manufaktura obchodzi w tym roku 75-lecie, a tak nawiasem mówiąc, jest oficjalnym partnerem Porsche, więc na rasowej stacji benzynowej czuje się poniekąd jak we własnym domu. Kawę z Dalla Corte podaje się tu w stosownej zastawie.

Jeśli nie jesteście karmiącą matką, to i tak koniecznie musicie zajrzeć do pokoiku właśnie dla mam z dziećmi. Ściany zdobią grafiki prac dzieciaków, które wzięły udział w konkursie rysunkowym marki Shell. Motyw fantazyjnych samochodów i podróżowania przedstawione ręką dziecka, np. „Oskara, lat 8 i pół”, potrafią dać pozytywną energię na dalsze podróżowanie choćby do końca dnia.

Stacja Shell w Wójtowie

Shell – pralnia i wi-fi

Rodzice z dziećmi są szczególnie dopieszczeni. W kąciku przy placu zabaw jest np. mikrofalówka do samoobsługi, gdyby trzeba było podgrzać danie dla bobasa. Takie proste. A widzieliście już gdzieś?

A korzystaliście kiedyś z pralni na stacji? Wrzuca się złotówkę do proszkomatu, a następnie nastawia pranie (koszt 15 zł), potem suszenie (8 zł). Jeśli na 40 minut zaszyjecie się w części restauracyjnej, skorzystacie z wi-fi czy nowoczesnej myjni bezobsługowej, która na szczęście bazuje na nieinwazyjnej chemii, pranie odbierzecie już suche.

No, ale na stacji Shell przede wszystkim buzuje paliwo – we wtorki i czwartki słynna benzyna V-Power jest w cenie zwykłego paliwa. Od lat niezmiennie wyróżniana Złotym Laurem Klienta. Wiedzą to nie tylko właściciele Ferrari.

Stacja Shell w Wójtowie

Tekst: Rafał Radzymiński, obraz: Kuba Chmielewski

Shell

Wójtowo, ul. Modrzewiowa 4

tel. 24h: 608 595 800