Marka pracodawcy, wizerunek firmy, employer branding… wielu przedsiębiorców prowadzących lokalnie niewielkie biznesy przekonanych jest, że są to zagadnienia zarezerwowane wyłącznie dla wielkich korporacji, w których główne skrzypce w kształtowaniu marki pracodawcy grają rozbudowane działy HR. Podczas drugiej edycji konferencji BIZNES WIR. Wiedza-Inspiracje-Relacje organizowanej przez redakcję MADE IN Warmia & Mazury udowodniliśmy, że dobrze przemyślana marka pracodawcy pomoże rozwijać biznes tak samo lokalnym firmom, jak i przedstawicielom wolnych zawodów pracujących zdalnie w krainie tysiąca jezior.

Zatem na jakich wartościach budować personalny kręgosłup biznesu, by przekuł on potencjał firmy na sukces rynkowy? I by cieszyć się zmotywowanym i efektywnie pracującym zespołem?

Podczas konferencji gościliśmy i praktyków, i teoretyków z regionu, którzy dzielili się swoją wiedzą. O wypracowanych na własnych błędach i doświadczeniach zasady budowania zespołu, z którym można rozwijać biznes opowiedział Piotr Dyjak, współtwórca olsztyńskiej, rodzinnej marki Agapit, która od dosłownego zera wyrosła na wiodącego gracza krajowego.

W panelu dyskusyjnym na temat budowania kultury organizacji, realizowania skutecznych działań CSR wspierających wizerunek firmy, ale też i o prowadzonej nowoczesnymi metodami rekrutacji wzięły udział Marta Czech z Instytutu Rozwoju Kapitału Ludzkiego, Małgorzata Dudek z Akademii Rozwoju Biznesowego Kompas oraz Karolina Pilarska, socjolożka, trenerka biznesu i doradczyni zawodowa.

Konferencję, która odbyła się w sali Restauracji Przystań z pięknymi widokami na jezioro Ukiel, zwieńczyła prelekcja gościa specjalnego – Adama Plony, twórcy popularnych serwisów internetowych, jednego z filarów rozwoju Wirtualnej Polski czy Axel Springer, a dzisiaj współzałożyciela platformy Mindgram. To nowoczesne narzędzie w formie aplikacji dedykowane firmom, które gwarantuje pracownikom dostęp do wysokiej jakości wsparcia psychologicznego oraz rozwoju osobistego (przez całą dobę i siedem dni w tygodniu). Podczas wykładu opartego o najświeższe badania Adam Plona obnażył faktyczny stan psychiczny pracowników polskich firm: nawet 60 proc. z nich odczuwa wypalenie zawodowe, kilkanaście proc. zmaga się na co dzień z depresją. Narzędzie – holistyczna i kompleksowa platforma well-beingowa – daje rozwiązania dla firm, które mogą dzięki temu poprawić dobrostan i zdrowie psychiczne swoich pracowników.

Tradycją konferencji BIZNES WIR. Wiedza-Inspiracje-Relacje są szybkie randki biznesowe. Okazuje się, że wymianę potencjałów do współpracy można zawiązać przy wspólnym stoliku, kiedy każda z zasiadających przy nim osób ma ledwie kilka minut na zaprezentowanie siebie, prowadzonego biznesu oraz relacji, jakich poszukuje w biznesie.

Organizator: MADE IN Warmia & Mazury
Partnerzy Wydarzenia:
  • Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego Warmia i Mazury. Zdrowe życie, czysty zysk.
  • Restauracja Przystań

Fotorelacja z konferencji Biznes WIR

Poznajcie sylwetki prelegentów BIZNES WIR

Karolina Pilarska – socjolożka, trenerka biznesu, doradczyni zawodowa, certyfikowana trenerka FRIS® Praktyk z 15 letnim doświadczeniem jako HR Partner. Realizuje sesje indywidualne, warsztaty i szkolenia z zakresu poznawania talentów, pracy z różnorodnością, komunikacji i budowania efektywnych zespołów. Jako pasjonatka i entuzjastka życia na co dzień inspiruje ludzi by stali się zmianą, którą pragną ujrzeć w świeci

Marta Czech – Business Unit Manager Instytut Rozwoju Kapitału Ludzkiego w Olsztynie Przedstawicielka branży HR, która z pasją zarządza agencją rekrutacyjną i prowadzi zespół specjalistów. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu i prowadzeniu zespołów w różnych środowiskach biznesowych.

MA

Małgorzata Dudek, Akademia Rozwoju Biznesowego Kompas w Olsztynie Łączy projektowanie rozwiązań usprawniających procesy z zarządzaniem i przywództwem. Strategiczny partner w biznesie, trener, coach, ekspert z zakresu zarządzania i budowania strategii rozwoju. Współwłaścicielka Akademii Rozwoju Biznesowego Kompas.

Adam Plona, twórca popularnych serwisów internetowych, jeden z filarów rozwoju Wirtualnej Polski, Axel Springer, Agorze i Polskapresse. Specjalizuje się w holistycznie rozumianym user experience. Dzisiaj współzałożyciel Mindgram, platformy w formie aplikacji – holistycznego rozwiązania, które gwarantuje pracownikom dostęp do wysokiej jakości wsparcia psychologicznego oraz rozwoju osobistego przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Piotr Dyjak, olsztyński przedsiębiorca, współtwórca wywodzącej się z Olsztyna ogólnopolskiej grupy Agapit, największej w kraju specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań, produkcji maszyn i technologii utrzymania czystości; prywatnie też kierowca wyścigowy i sommelier.