SZUKAMY STYLU MODY WARMII I MAZUR. NIEGDYŚ ZIEM ODDZIELONYCH GĘSTĄ PUSZCZĄ OD RESZTY KRAJU, DZIŚ REGIONU PEŁNEGO LUDZI NOWOCZESNYCH, CIEKAWIE UBRANYCH, OTWARTYCH NA ŚWIAT, A JEDNOCZEŚNIE ŻYJĄCYCH SPOKOJNIEJ I BLIŻEJ SIEBIE NIŻ W WIELKICH POLSKICH MIASTACH. WRAZ ZE STYLISTAMI Z REGIONU BĘDZIEMY TROPIĆ W SALONACH AURY CENTRUM WARMIŃSKO-MAZURSKIE TRENDY MODOWE KOLEJNYCH PÓR ROKU.

 aura moda4     aura moda2

– Nasze przedwiosenne ulice są nieco smutne, ale gdy mija czas zimowej stagnacji, każdy odczuwa potrzebę koloru – obrazuje stylistka Marzena Tarasiewicz. – Dlatego w stylizacjach na wiosnę i lato postawiłam na grę soczystymi barwami. Nie należy się jej bać, dzięki tej energii nie zginiemy w tłumie. Mówię to zwłaszcza do panów – uśmiecha się z lekką przekorą – szalony kolor nie odbiera męskości.

W stylizacji naszej pary zatrzymaliśmy czas. Klasyka, fascynacja stylem retro to trend, któremu hołdują obecnie światowi projektanci mody. – Ale również swego rodzaju metafora – dodaje Marzena. – Metafora zatrzymania codziennego biegu, ukłon w stronę spokoju, czasu tylko we dwoje.

Randkującą parę łączą więc wspólne akcenty, jak czerwone buty w stylu etno-boho (króluje od dwóch sezonów), korespondujące z poszetką w grochy. Wzrok szczególnie przyciąga nietuzinkowy płaszczyk-pelerynka, efekt inspiracji Sherlockiem Holmesem.

aura moda3

– Za to w pojedynczych stylizacjach rytm wybija miejski luz, pęd życia, nieco rozmyte kolory migoczącego miasta – widok, który codziennie obserwujemy z okna tramwaju czy samochodu – opisuje Marzena Tarasiewicz. – Ktoś mógłby powiedzieć: szerokie, oversizowe spodnie i płaszcz? To się nie uda! A jednak tak, jest kobieco, casualowo. Modą należy się bawić, a nie kupować zestawy z manekinów – radzi stylistka. Stąd czerwona, ekstrawagancka kurtka modela – niczym kropka nad „i” – czy jasnozielone motywy butów. Bo w weekendowych strojach przeznaczonych na wypady z przyjaciółmi na miasto nie istnieje pojęcie dresscodu.

 

aura moda1Marzena Tarasiewicz – stylistka, wizażystka i specjalistka kreowania wizerunku, rozkochana w swoim zawodzie. Jest właścicielką studia Makeupownia oraz ekskluzywnego butiku LA.LILA. Pasjonuje ją przemiana, możliwość odkrywania przed klientkami ich własnego stylu, kobiecości, dodawania pewności siebie. Jej zawodowym mottem jest „Make Up Your Life!”.

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama

Obraz: Piotr Dowejko

Stylistka: Marzena Tarasiewicz

Fryzury: Edyta Gryko

Makijaż: Joanna Magreta

 

 

 

Aura Mody to projekt realizowany przez centrum handlowe Aura Centrum i magazyn „MADE IN. Warmia & Mazury”. Przedstawiając kolejne stylizacje zaproszonych projektantów, będziemy w następnych numerach wspólnie poszukiwać stylu modowego Warmii i Mazur.