Jutro po południu idziemy biegać po Parku Narodowym Yellowstone. Dołączysz? Spotykamy się w Kinetic Fitness Club.

Pyta mnie znajomy: „Może w piątek wybierzemy się na trening biegowy w Parku Jakubowym?”. Ja na to: „Wiesz, w piątek nie mogę. Biegam w Wielkim Kanionie Kolorado. W środę zaś robię trening w Parku Narodowym Namib w Afryce”.

Znajomy lustruje mnie niczym wariata. Uspokajam. Na obydwa treningi wybieram się do Kinetic Fitness Club w Galerii Warmińskiej. W zamontowanych tam bieżniach wbudowane są ekrany, na których podczas biegu można oglądać trasy biegowe najpiękniejszych miejsc na świecie.
– W przyszłym tygodniu będę biegał w Wielkim Rezerwacie Gobijskim.
Jak masz ochotę, wybierz się ze mną – proponuję.

Bieżnie, które zabierają biegacza w podróż po świecie, to tylko ułamek ultranowoczesnego sprzętu do treningów w nowym Kinetic Fitness Club. Choć rozstawiony jest on w największym klubie fitness w północno-wschodniej Polsce, panuje tu kameralna atmosfera. To dzięki temu, że ogromna powierzchnia ułożona jest w kształcie podkowy. Z jednego z jej boków, przez charakterystyczną elewację Galerii Warmińskiej, rozciąga się niesamowity widok na Olsztyn.
Nowy Kinetic to też nowe zajęcia.

A wśród nich są treningi w zawieszeniu TRX, kobieca Aerial Yoga, ogólnorozwojowy Trening Obwodowy, relaksujący trening Port De Brass, podczas którego wykonujemy spokojne ruchy składające się na piękną, ezoteryczną choreografię. Są też zajęcia dla seniorów ze specjalnymi zniżkami na wstęp, zimowe Indoor Cykling dla fanów dwóch kółek, a po wysiłku Strefa Wellness z saunami.
I nie tylko. Po większą porcję wrażeń trzeba się tu wybrać osobiście.

Skuście się na bieganie w Parku Narodowym Yellowstone. Można tam trenować w otoczeniu tryskających gejzerów i w towarzystwie niedźwiedzi grizzly. A wtedy podkręca się tempo.

Tekst: Michał Bartoszewicz
Obraz: Joanna Barchetto