Nad nazwą osiedla Jezioraj z pewnością długo nie trzeba było główkować: po prostu raj między dwoma największymi jeziorami w Olsztynie.

Jezioraj- połączenie miasta i życia w pobliżu jezior

Ucieczka od miejskiego zgiełku kojarzy się zwykle z wyrzeczeniami, w tym z utratą bliskości miejskich udogodnień i męczącymi dojazdami. Jednak nie musi tak być – wystarczy wybór odpowiedniej lokalizacji. Poznajcie powstające osiedle Jezioraj w atrakcyjnym miejscu pomiędzy dwoma największymi olsztyńskimi jeziorami: Kortowskim i Ukiel.

Z osiedla sprawnie i bez korków można dojechać do centrum i starówki, do Kortowa, Parku Centralnego, zaś plaża miejska znajduje się w zasadzie po sąsiedzku. Z okien inwestycji rozciąga się widok na dwa jeziora, a mieszkańcy mogą korzystać z bezpośredniego dostępu do nich, co stanowi wyjątkową wartość dla ceniących aktywny wypoczynek czy sporty wodne. Zatem pasjonaci żeglarstwa, pływania czy kajakarstwa odnajdą się tu idealnie, a bliskość ścieżek rowerowych i tras biegowych stanowi niezłą bazę wypadową na codzienny rozruch.

Dla inwestorów, rodzin, jak i singli

Szeroki wachlarz powierzchni mieszkań (od 26 do 143 mkw.) przyciągnie równie szeroki profil mieszkańców. – Jezioraj to propozycja dla każdego, zaczynając od inwestora, który doskonale ulokuje swoje środki finansowe, przez rodziny szukające wygodnego miejsca do życia, po singli, którzy będą mogli po pracy aktywnie odpoczywać – wylicza Małgorzata Mellem, członek zarządu spółki Budlex, odpowiedzialnej za budowę osiedla Jezioraj.

Aby mieszkańcy mogli w pełni podziwiać otaczającą ich naturę, deweloper postawił na mocne przeszklenia w mieszkaniach oraz duże balkony, jednocześnie dające poczucie intymności. Na górnych kondygnacjach osiedla znajdują się tarasy. Architektura budynków nawiązuje do klimatu pobliskich jezior i tradycji regionu. – Ceglana, ręcznie formowana płytka na elewacjach oraz przy wejściach do budynków to nawiązanie do tradycyjnej warmińskiej cegły we współczesnej formie – wyjaśnia Kamil Frąckowiak, architekt realizujący projekt osiedla. Podkreśla, że wszelkie rozwiązania architektoniczne stawiają na wygodę mieszkańców, m.in. przyjazny system organizacji ruchu i komfort parkowania, co jest zmorą wielu osiedli. – Naszym zadaniem była taka przebudowa dróg zewnętrznych w granicach inwestycji, aby dostosować je do współczesnych wymagań. Fragment dziedzińca oraz przestrzeń tylko dla mieszkańców to przestrzeń wolna od parkowania, za to lokale usługowe na parterze już będą miał takie udogodnienia – wyjaśnia Kamil Frąckowiak. Całość dopełniają zielone przestrzenie rekreacyjne i wewnętrzny plac zabaw. Dodatkowo mieszkania na parterze mają własne ogródki.

Jezioraj- inwestycja wkomponowana w tkankę miejską, w zgodzie z naturą

– Inwestycja wkomponowana jest w istniejącą tkankę miejską, tworząc spójną i harmonijną całość z otaczającym ją krajobrazem. Naszym priorytetem jest działanie w zgodzie z naturą, dlatego dokonujemy starannego wyboru materiałów, które wspierają zrównoważony rozwój i minimalizują negatywny wpływ na ekosystem – podkreśla Marcin Przybylski, rzecznik prasowy firmy Budlex. Aby działać proekologicznie, deweloper zastosował rozwiązania, które pozwalają na redukcję odpadów i ponowne wykorzystanie materiałów, co przekłada się na mniejsze zużycie zasobów naturalnych oraz niższą emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Deweloper podczas projektowania budynków przyłożył dużą wagę do części wspólnych. Standardem są miejsca na rowery i ładowania samochodów elektrycznych, cichobieżne windy przywoływane z apartamentu, wideodomofony oraz monitoring. Mieszkania mają wysoki standard wykończenia, gdzie dominują naturalne materiały: kamień i drewno, uzupełnione o elementy żywej zieleni. Ta znajduje się także na dachach budynków, co wpływa na poprawę mikroklimatu i stanowi element estetyczny, integrując budynki z naturalnym krajobrazem. – Oferujemy mieszkania, które są bezpieczne, komfortowe i zgodne z najwyższymi standardami ekologicznymi – podsumowuje Marcin Przybylski.

Odbiór kluczy do 205 mieszkań zaplanowany jest na drugi kwartał 2026 roku. Budlex oferuje klientom szerokie wsparcie w zdobyciu finansowania, współpracując przy tym z zaufanymi doradcami kredytowymi oraz dostosowując indywidualnie dopasowany harmonogram płatności.

  • Tekst: Ewelina Zdancewicz
  • Obraz: arch. budlex

Budlex

biuro sprzedaży

Olsztyn, ul. Jana Pawła II 1A

89 555 20 00

budlex.pl/olsztyn/jezioraj