Coraz częściej szukamy oszczędności, nie obniżając przy tym komfortu swojego życia. Pozwalają na to m.in. nowoczesne technologie w budownictwie. Przeanalizujmy kilka rozwiązań, które wdraża wywodząca się z Olsztyna firma OZE Projekt, jeden z liderów rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Bezobsługowe ogrzewanie

Mieszkanie w domu jednorodzinnym to przywilej własnej działki czy ogródka idealnego do relaksu. Jednak posiadanie takiej nieruchomości wiąże się najczęściej z obowiązkiem samodzielnego ogrzewania. W przypadku tradycyjnych pieców na węgiel, drewno czy pelet, niezbędne jest ich regularne czyszczenie, dokładanie do nich czy przygotowywanie materiału opałowego. Inaczej jest w przypadku pomp ciepła, które po pierwszym uruchomieniu działają całkowicie bezobsługowo i nie musimy się o nic martwić. Co ważne, urządzenie to może być bezkosztowe, ponieważ do swojego działania wykorzystuje nieograniczone źródło energii jakim jest powietrze.

Rekuperacja – przyjemność, nie obowiązek

Rosnące ceny mieszkań sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na budowę własnego domu. Aby jednak otrzymać niezbędne zezwolenia, konieczne jest wyposażenie budynku w rekuperację. Ten doskonały system wentylacji budynku staje się jednak nie tyle koniecznością, co dobrowolnym wyborem inwestorów. I nie jest to żadnym zaskoczeniem. Rekuperacja posiada bowiem szereg zalet. Jedną z największych jest możliwie najlepszy sposób wentylacji budynku. Dzięki temu wyrównujemy temperaturę panującą w domu. Sypialnie znajdujące się na piętrze nie będą już gorące, ponieważ powietrze, które do nich trafi, będzie identyczne jak to znajdujące się na parterze. Rekuperator pozwala również odzyskać ciepło. Dzięki temu, jeśli zdecydujemy się również na montaż pompy ciepła, będziemy mogli wybrać urządzenie o mniejszej mocy, a tym samym w niższej cenie.

Klimatyzacja to nie tylko chłód

Kompleksowa oferta OZE Projekt to nie tylko pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne oraz rekuperatory. To m.in. najnowszej generacji klimatyzatory firmy Fujitsu, światowego lidera branży. Urządzenia te wyróżniają się ogromną wydajnością, a także odpowiadają za regulację dostarczanej ilości powietrza do wnętrza pomieszczenia. Jedną z największych zalet oferowanych przez firmę klimatyzacji jest również możliwość dogrzania budynków nie tylko w chłodne, jesienne i wiosenne wieczory, ale także zimą. Pozwala na to seria urządzeń Nordic.

Szybka i lekka piana

Klienci OZE Projekt mogą również skorzystać z usługi izolacji budynku pianą PUR. To doskonałe rozwiązanie jeśli zależy nam na szybkim montażu i niezwykle skutecznej izolacji domu. Piana PUR instalowana jest zwykle w ciągu zaledwie jednego dnia, a po jej montażu nie występują mosty termiczne. Znaczną przewagą tego rozwiązania nad tradycyjną wełną mineralną jest niewielka waga piany (piana – 1,5 kg/m², wełna 25–40 kg/m²), co umożliwia jej montaż nawet na mniej trwałych konstrukcjach. Jeśli zatem szukamy szybkiego i trwałego rozwiązania termomodernizacyjnego, warto rozważyć instalację piany PUR.

Maksymalnie tania energia elektryczna

O ile energia elektryczna nie wymaga żadnego wkładu od jej użytkowników, to niepokojące są jednak stale rosnące rachunki. Opłata handlowa i drożejące kilowaty energii sprawiają, że coraz częściej szukamy oszczędności. Propozycją OZE Projekt jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która obniża rachunki za energię elektryczną o kilkadziesiąt proc. Stajemy się tym samym odporni na przyszłe podwyżki cen energii, możemy skorzystać z ulgi inwestycyjnej oraz zdobyć nawet kilka tys. zł dofinansowania z rządowych dotacji.

Jedna kawa, wiele możliwości

Specjaliści z OZE Projekt to również pasjonaci swojej branży, którzy dzielą się z klientami fachową wiedzą i zagadnieniami technologicznymi. Jedno spotkanie przy kawie potrafi wprowadzić klienta w świat, który otwiera całe spektrum zastosowań nowych technologii po to, by żyć wygodniej i przede wszystkim taniej.

Tekst: Krzysztof Kucharczak, obraz: archiwum OZE Projekt

OZE Projekt

Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, odwiedź jeden z salonów sprzedaży w Olsztynie, Iławie lub Węgorzewie, albo zadzwoń i umów się na bezpłatne spotkanie. Kompleksowa oferta, sugerowane rozwiązania pod konkretne potrzeby, osiągnięte korzyści
– tel. 89 672 40 30

OZE Projekt Sp. z o.o. Sp. k.

Olsztyn, Lubelska 32

www.ozeprojekt.pl