Wytypowaliśmy pięć miejsc idealnych na romantyczną ucieczkę. Można się w nich oświadczyć, odbyć podróż poślubną, albo po prostu pobyć tam, gdzie świetnie karmią i dobrze się o człowieka zatroszczą. Są tu jacyś zakochani?

Dworzec Cesarza Wilhelma

To jest nasz as w rękawie i odpowiedź na wszelkie pytania o miejsce, które położy na łopatki każdego, chłopaka i dziewczynę. Dworzec w Prakwicach wybudowano w 1897 roku dla Cesarza Wilhelma II, a 24 lata później przeniesiono go do Budwit, gdzie stoi do dziś. Domek w nordyckim stylu ma własną strefę SPA i dwie sypialnie. Pomieści nawet sześć osób, ale polecamy wyjazd we dwoje.

Dr Świerk – domek na drzewie

Kto by nie chciał do domku na drzewie? Umówmy się, z takich marzeń się nie wyrasta. Wzgórza Dylewskie i najprawdziwszy dom na drzewie osadzony wyłącznie na dwóch świerkach. Metraż mikro, ale z wszelkimi luksusami: jest prysznic, wygodny materac, mikro taras i świerkowa aromaterapia w gratisie. Domek idealny dla dwóch osób. Tłokowo Mikułowo – Domek w stajence

100-letnie artystyczne gospodarstwo dla miłośników sztuki i totalnego odludzia. Rodzinne siedlisko stoi wśród łąk i pól we wsi Tłokowo na Warmii. Nie spotkacie tu dzieci, bo wstęp na teren gospodarstwa mają wyłącznie dorośli. Domek w stajence to otwarty, ponad 80-metrowy apartament z dużą sypialnią, kącikiem kominkowym i sporym tarasem na wyłączność. Domek idealny dla dwóch osób, ale pomieści i cztery.

Pałac i Folwark Galiny

Dla tych, którzy pragną poczuć się po królewsku też coś mamy. Pałac i Folwark Galiny to XIX-wieczny folwark i 300 hektarów łąk, pól z niebieskimi taflami stawów i stadniną koni. Zapytacie pewnie: co będzie do jedzenia? W pałacu funkcjonuje dwupoziomowa restauracją à-la-carte, więc dla każdego coś smacznego. Na miejscu jest 37 pokoi i apartamentów (w Pałacu i Folwarku).

Lipowy dom

Tym razem opcja wiejsko-sielska, z odległością do jeziora liczoną w krokach. Tu odnajdą się świadomi podróżnicy, którzy docenią wegetariańską kuchnię, masaż Lomi Lomi Nui (zwany też masażem kochających rąk) i kąpiele w jeziorze o każdej porze dnia i nocy. Miejsce dla osób w wieku 15+. Do dyspozycji osiem pokoi, dwu- i trzyosobowych.

Autorka: Agnieszka Brzezińska-Widera

Wszystkie miejsca zarezerwujecie na Slowhop.com, polskiej platformie rezerwacyjnej z klimatycznymi miejscami noclegowymi.