Tu przywraca się ideę spa, która leży u podstaw relaksacji i troski o ciało – nieinwazyjne metody, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W dodatku z widokami, które sprzyjają wyciszeniu. Poznajcie misję spa znajdującego się w olsztyńskim Przystań Hotel & Spa.

Czy można zrelaksować się bez poczucia bezpieczeństwa? To niemożliwe. Terapeuci i kosmetolodzy pracujący w Przystań Hotel & Spa zdają sobie z tego sprawę. Dlatego na każdym kroku oferują przede wszystkim poczucie bycia zaopiekowanym.

Hotel Przystań&Spa – bezpieczeństwo, komfort, dedykowany terapeuta

Czy można zrelaksować się bez poczucia bezpieczeństwa? To niemożliwe. Terapeuci i kosmetolodzy pracujący w Przystań Hotel & Spa zdają sobie z tego sprawę. Dlatego na każdym kroku oferują przede wszystkim poczucie bycia zaopiekowanym.

Już od progu wita nas dedykowany terapeuta. Wyobraźmy sobie sytuację, w której podczas zabiegu pielęgnacyjnego na twarz mamy zamknięte oczy. Aby kosmetyk spełnił swoją rolę, musimy dać mu na to czas. Dlatego terapeuci towarzyszą naszym gościom w sposób, jakiego oczekują – wyjaśnia Ewa Białobrzeska, menadżerka SPA w Przystań Hotel & Spa. – Z przyjemnością wzbogacamy czas o wartości dodane, np. delikatny masaż karku i dłoni. To jest nasz faktor „X”, z którego jesteśmy bardzo dumni – podkreśla.

Hotel Przystań&Spa – piękne otoczenia jeziora oraz koncentracja na potrzebach gości

Dla poczucia komfortu nie bez znaczenia jest także miejsce. Spa znajduje się bezpośrednio nad jeziorem, więc po wyjściu z gabinetu roztacza się przed nami piękny widok. Aromatyczny zapach świec, klimatyczne światło i łagodna muzyka ułatwiają przestawienie się w tryb relaksu.

W Przystań Hotel & Spa oferowanych jest kilkanaście specjalistycznych zabiegów, łączących skuteczność i nieinwazyjność, która jest jedną z najważniejszych misji tego miejsca. Z Przystani wyruszamy na poszukiwanie nowości i trendów pielęgnacyjnych z całego świata, bo nieustanne doskonalenie własnych umiejętności to podstawa. Wszystko z koncentracją na łagodności i potrzeby gości.

Obok znajduje się siłownia wyposażona w najlepsze sprzęty firmy Matrix. Po wysiłku można zregenerować siły w saunie suchej, parowej lub w wannie z hydromasażem.

Podróż w głąb siebie, wyłączenie z  nadmiaru bodźców codzienności

– W pogoni za młodością doszliśmy do ściany. Godzimy się na stosowanie inwazyjnych i często ryzykownych metod, aby wyglądać piękniej. Często ten efekt jest zupełnie inny od oczekiwanego, dodatkowo okupiony bólem. Warto zrobić krok do tyłu, co paradoksalnie nie jest cofaniem się, a nowoczesnym podejściem do dbałości o własne piękno. Dlatego w naszym spa stawiamy na nieinwazyjne zabiegi, które bazują na manualnych, unikatowych umiejętnościach terapeutów.

Nasi goście mogą się w pełni zrelaksować i oddać podróży w głąb własnych emocji. Tylko wyłączenie nadmiaru bodźców, jakiemu jesteśmy poddawani w codzienności, daje nam taką unikatową szansę – zauważa Ewa Białobrzeska.

Profesjonalne zabiegi spa i medycyny kosmetycznej to m.in. maderoterapia i masaż mioplastyczny. Maderoterapia, czyli zabieg znany jako masaż kolumbijski, to tradycyjne i skuteczne narzędzie w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nazwę zawdzięcza hiszpańskiemu słowu madera (drewno) z racji rekwizytów, przy pomocy których jest wykonywany. Przypominający z wyglądu zestaw kuchennych narzędzi do wałkowania – w rękach wprawnych terapeutów zamienia się w oręże do walki z cellulitem. Chociaż metoda znana jest od tysiącleci, to kolumbijscy eksperci odnowili tę starożytną technikę pod koniec XX wieku. Obecnie ma miano jednej z najskuteczniejszych na świecie technik w walce z cellulitem. Wbrew pozorom nie jest bolesna, a wręcz przeciwnie – ma głęboko relaksacyjny wymiar.

Hotel Przystań&Spa – masaż mioplastyczny

Z kolei masaż mioplastyczny to nowinka, w której największe znaczenie ma wiedza i doświadczenie terapeuty. W Polsce jest zaledwie kilka osób, które się w nim specjalizują. W Przystań Hotel & Spa wykonuje go menadżerka Ewa Białobrzeska, certyfikowana terapeutka tej metody. To odmładzający zabieg twarzy, który polega na szybkich i sekwencyjnych ruchach dłoni wykonywanych przez kosmetologa. Tego typu masaż działa jak fitness dla skóry i tak samo uszczęśliwia, a przy okazji nie boli. – Jego celem jest nieinwazyjne podniesienie owalu twarzy, efekt jest spektakularny – zapewnia Ewa Białobrzeska.

W ofercie spa podobnych zabiegów jest więcej. Wykonywane są przez doświadczony zespół siedmiu terapeutów. Do dyspozycji gości jest sześć klimatycznych gabinetów oraz strefa wellness. Każdy, kto przychodzi na zabieg, zyskuje w jego cenie dostęp do znajdujących się w niej atrakcji.

Zespół siedmiu terapeutów, basen łączący się wizualnie z jeziorem

To m.in. basen z efektowną krawędzią typu infinity edge, dzięki której podczas pływania można odnieść wrażenie, jakby woda znajdująca się w nim łączyła się z jeziorem.

W ofercie spa podobnych zabiegów jest więcej. Wykonywane są przez doświadczony zespół siedmiu terapeutów. Do dyspozycji gości jest sześć klimatycznych gabinetów oraz strefa wellness. Każdy, kto przychodzi na zabieg, zyskuje w jego cenie dostęp do znajdujących się w niej atrakcji. To m.in. basen z efektowną krawędzią typu infinity edge, dzięki której podczas pływania można odnieść wrażenie, jakby woda znajdująca się w nim łączyła się z jeziorem. Obok znajduje się siłownia wyposażona w najlepsze sprzęty firmy Matrix. Po wysiłku można zregenerować siły w saunie suchej, parowej lub w wannie z hydromasażem.

Aby skorzystać z oferty spa i towarzyszących atrakcji, nie trzeba być gościem hotelu. Jest otwarte dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy szukają głębokiego relaksu z pełnym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa oraz nieinwazyjnych zabiegów.

  • Tekst: Ewelina Zdancewicz
  • Przystań Hotel & Spa
  • Olsztyn, ul. Żeglarska 4
  • hotelprzystan.com
  • fb/hotelprzystan