Najpierw szok termiczny, a potem wyrzut endorfin. W każdy weekend podczas Nocy Saunowych w Hotelu Azzun Orient SPA&Wellness w Kromerowie, odbywa się uczta dla zmysłów. To największe wydarzenie w regionie dla miłośników tej formy terapii dla ciała i duszy.

Hotel Azzun to miejsce prawdziwej uczty dla ciała i duszy

Hotel Azzun- Noce Saunowe

Na termometrze prawie sto stopni Celsjusza, w powietrzu zapach olejków eterycznych, a w tle muzyka. Na ławach z osikowego drewna widzowie odziani w bawełniane togi, w skupieniu oglądają nietuzinkowy spektakl. Saunamistrz snuje opowieść, polewa gorące kamienie i podkręca atmosferę zmysłową zabawą z ręcznikami. Emocje sięgają zenitu, rozlegają się brawa i okrzyki. Po seansie, można wskoczyć pod prysznic, do jacuzzi, albo przerębla. Radość i ekscytację słychać w każdym zakątku Wyspy Boho, gdzie w listopadzie została otwarta stuosobowa Sauna Kromera – największa na Warmii i Mazurach. Co weekend przyjeżdżają tu miłośnicy saunowania i morsowania ze wszystkich stron Polski, aby wziąć udział w seansach prowadzonych przez mistrzów tzw. Aufguss – ceremonii naparzania.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

– Ta społeczność prężnie się rozwija, choć Warmia i Mazury póki co są białą plamą na mapie Polski pod względem kultury saunowania – przyznaje Marek Adamczyk, współwłaściciel Hotelu Azzun Orient SPA&Wellness. – Nasze piątkowe i sobotnie Noce Saunowe to okazja, aby docenić prozdrowotne i relaksacyjne zalety w niecodziennej odsłonie. W połączeniu z morsowaniem, które również propagujemy, dają efekt odmładzający duszę i ciało. A endorfiny, które wyzwalają, to power do działania na kilka dni.

Radość i ekscytację słychać w każdym zakątku Wyspy Boho, gdzie w listopadzie została otwarta stuosobowa Sauna Kromera – największa na Warmii i Mazurach.

Hotel Azzun- Inspirujące show

Ceremonia Aufguss (z niem. napar) narodziła się w Niemczech. Dostrzeżono tam korzyści płynące ze strumieni gorącego powietrza skierowanych przez saunamistrza na uczestników zabiegu. Powodują, że spięte mięśnie rozluźniają się, a uczestnicy odczuwają błogi relaks wzmocniony doznaniami wizualnymi, słuchowymi i aromaterapeutycznymi. Aufguss stał się dyscypliną, której mistrzostwa odbywają się od kilku lat również w Polsce.

– To połączenie teatru, tańca i rytuału wellness – tłumaczy Katarzyna Rutkowska, manager sprzedaży i marketingu w Hotelu Azzun. – 15-minutowe historie przedstawiane przez saunamistrzów inspirowane są m.in. historią, literaturą, popkulturą. W naszej Saunie Kromera gościmy tytułowanych mistrzów tej dyscypliny. Ale też sami złapaliśmy bakcyla tej niełatwej ale fascynującej sztuki, która działa na wszystkie zmysły. Przy hotelu powstał team, który uczy się od najlepszych saunamistrzów, jak zainspirować gości swoim show.

„Nasze piątkowe i sobotnie Noce Saunowe to okazja, aby docenić prozdrowotne i relaksacyjne zalety w niecodziennej odsłonie. W połączeniu z morsowaniem, które również propagujemy, dają efekt odmładzający duszę i ciało. A endorfiny, które wyzwalają, to power do działania na kilka dni”.

Hotel Azzun- Ukłon w stronę natury

Wyspa Boho, na której powstała Sauna Kromera w klimatycznym przeszklonym pawilonie, to swoista enklawa relaksu w Kromerowie, oddalonym zaledwie pół godziny samochodem od Olsztyna. Dwie sauny z widokiem na staw, jacuzzi i basen pod chmurką, przyciągają na odpoczynek nie tylko w lecie. Razem z hotelowymi termami, w których znajduje się m.in. basen solankowy i SPA, są jednym z najlepiej ocenianych przez internautów miejsc w regionie na rodzinną regenerację. Azzun słynie nie tylko z autorskich zabiegów, holistycznej opartej na naturalnych składnikach pielęgnacji, ale też świetnej kuchni i swobodnej atmosfery. Dla dzieci organizowane są m.in. niedzielne pokazy saunowe, zaszczepiające w nich zdrowe nawyki.

– Wyspa Boho otoczona stawem, to nasz kolejny ukłon w stronę natury. Chcieliśmy wykorzystać potencjał spektakularnego warmińskiego pleneru przez cały rok. Naturalne materiały, z których powstały tutejsze pawilony jak drewno, kamień, szkło podkreślają nasz szacunek dla otoczenia i historii tych ziem – tłumaczy Katarzyna.

Hotel Azzun- Szlafroki na parkiecie

Lokalną historią inspirowana jest także nazwa nowej sauny. Bartłomiej Kromer, jej patron, to wygnany w te strony brat biskupa warmińskiego. Mimo że skreślony przez rodzinę, odnalazł się w nowym miejscu i rozsławił je m.in produkcją piwa.

– Tworzymy miejsce bez sztywnych dress-codów i nadętej atmosfery, za to z pełną akceptacją i życzliwością dla innych. Dlatego nasi goście nie wstydzą się swojej cielesności, wielu z nich przełamuje się w tej kwestii. Nawet uroczyste wieczory można tu spędzić w ulubionym szlafroku i klapkach – zapewnia Marek Adamczyk.

Całkowity luz i dowolny strój – taki będzie również Sylwester w Azzunie, tradycyjnie już odmienny od innych propozycji w regionie. Gwóźdź programu – saunowanie i morsowanie, ale także zabawa przy zespole Guzik Coverband. Toast o północy można będzie wznieść w sali restauracyjnej, termach albo w przeręblu. Każdy zakątek Azzuna służy budowaniu dobrostanu, a zatem optymizmu na nowy rok.

„Tworzymy miejsce bez sztywnych dress-codów i nadętej atmosfery, za to z pełną akceptacją i życzliwością dla innych. Dlatego nasi goście nie wstydzą się swojej cielesności, wielu z nich przełamuje się w tej kwestii. Nawet uroczyste wieczory można tu spędzić w ulubionym szlafroku i klapkach”.

  • Tekst: Beata Waś
  • Hotel Azzun
  • Orient SPA & Wellness
  • Barczewo, Kromerowo 29
  • 89 537 56 28
  • Więcej informacji: hotel@azzun.pl