W życiu każdej kobiety przychodzi taki dzień, kiedy stwierdza definitywnie: nie mam, w co się ubrać. Zostają dwa wyjścia: pójść do sklepu i kupić kilka potrzebnych ciuchów albo… założyć własny butik. Agata Ambroziak i Magdalena Sankiewicz skusiły się na tę drugą opcję.

Po urodzeniu synka szukałam pomysłu na siebie.
Nie bez znaczenia było również to, że nie mogłam znaleźć w Olsztynie ciekawych ubrań. Wykorzystałam tę lukę i trzy miesiące po porodzie otworzyłam Eleganterię.
To było istne szaleństwo – wspomina Agata Ambroziak.

Dwa lata później na podobnym etapie życia była Magdalena Sankiewicz: narodziny pierwszego dziecka i pomysł z założeniem własnej firmy. Od dzieciństwa uwielbiała buty, stale podkradała mamie szpilki. Dlatego pomyślała o sklepie z pięknymi, ale i wygodnymi butami dla pań. Przypadkowo poznała Agatę. Tak zrodził się zgrany biznesowy duet, a przy tym przyjaźń.

KLIKNIJ żeby się zarejestrować na konferencję
BIZNES WIR Wiedza. Inspiracje. Relacje.

Stworzyły nie tylko sklep z ubraniami, ale i miejsce, w którym kobiety dostają fachową poradę. Dziewczyny pomagają dobrać ciuchy do figury, analizują kolorystykę do typu urody, a także – ze względu na doświadczenie i wykształcenie Agaty – doradzają klientkom w sprawie fryzur i makijażu. – Naszym hasłem jest „modnie i wygodnie” – bez względu na rozmiar czy wiek. Wszystko to z kompleksową usługą stylizacyjną – podsumowuje Magdalena Sankiewicz.

To one same stanowią wizytówkę Eleganterii. Ubierają się głównie w swoim butiku, ponieważ przez lata prowadzenia działalności przyzwyczaiły się do ubrań oryginalnych, dobrych jakościowo i z przystępnej półki cenowej. Zdarzało się nawet, że klientka, zachwycona ubraniami, które właścicielki miały na sobie,
po prostu je z nich zdejmowała.

Wyjątkowe są nie tylko ubrania, ale też klimat Eleganterii. Kobiety, które już raz poznały to miejsce, lubią tu zaglądać, choćby na kawę. Niektórym nie przeszkadza nawet to, że teraz do butiku w Galerii Warmińskiej muszą jechać z drugiego końca miasta. Na bieżąco z Eleganterią można być także poprzez ich fanpage na Facebooku. Właścicielki publikują tam własne stylizacje stworzone z ubrań dostępnych w sklepie.

Tekst: Ita Skwarczyńska, Obraz: Paulina Drozda