Pływasz wokół Mikołajek, a marzy ci się śródziemnomorska pizza albo sushi dostarczone na pokład? Masz szczęście, że przed sezonem ktoś wpadł na taki pomysł.

Wygląda to niczym poślubienie pięknej Japonki przez szarmanckiego Włocha. Owocem takiego małżeństwa jest chyba jedyne takie dziecko w Polsce. A jest nim Tanoshii – Sushi Bar & Bella Italia Pizzeria. Tak, właśnie spotkały się tu dwie kuchnie świata. To wspólne przedsięwzięcie dwóch restauratorów, pochodzącego z Białegostoku pasjonata japońskiej kuchni oraz miłośnika włoskich smaków z Mikołajek.
Restauracja zaskoczyła jednak nie tylko połączeniem odległych kulinarnych światów. Otóż realizowane są zamówienia dań prosto na pokład jachtów – wystarczy dostęp do internetu, zamówić i po niespełna godzinie można podpływać po gotowe danie. Miejsce odbioru? Yachting Poland, pomiędzy mostami łączącymi w Mikołajkach jeziora Mikołajskie i Tałty. To najspokojniejsze miejsce na wodzie nawet przy solidnych wiatrach, więc świeżym sushi można delektować się wraz z przyjemnym kołysaniem łajby.

Tanoshii – Sushi Bar & Bella Italia Pizzeria jest też pierwszą w Miołajkach restauracją z dowozem dań w okolicy. Cechą charakterystyczną dostawców jest słynny trójkołowiec, z jakim kojarzy się gwarna Italia.

W lokalu, otwartym w samym centrum zrewitalizowanego rynku, amatorzy sushi mogą mieć jednak mały problem. Nim potrawy przygotowane na miejscu przez sushi masterów trafią na stół, trzeba najpierw przebrnąć przez ośmiostronicowe menu, które liczy kilkadziesiąt pozycji, z zamykającymi je japońskimi winami. Maniacy włoskiej kuchni powinni szybciej przebrnąć przez kartę dedykowaną dla nich. Jedna z dwudziestu rodzajów pizzy na cieniutkim cieście oraz zestaw włoskich dań to w zasadzie klasyka serwowana na całym Półwyspie Apenińskim. Czyli smacznego, znaczy… buon appetito! A może itadakimasu!

Tekst: Karolina Bergman
Obraz: Joanna Barchetto