Ułatwia prace stomatologom i pozwala perfekcyjnie zaprojektować uśmiech. Mowa o innowacyjnym skanerze, którym posługują się specjaliści Alfa Dental Olsztyn. Z jego pomocą, jako pierwsi w regionie tworzą spektakularne metamorfozy.

Alfa Dental Olsztyn- wybitny zespół, technologiczne nowinki wyprzedzające trendy

Od lat słyną nie tylko z wybitnego zespołu specjalistów, ale i technologicznych nowinek wyprzedzających trendy w branży stomatologicznej. Kilka lat temu zrewolucjonizowało ją narzędzie do komputerowego projektowania uśmiechu DSD – Digital Smile Design. Zestaw służący do jego opracowania powiększył się o nowoczesny skaner tkanek miękkich twarzy. Kompletny i precyzyjny skan twarzy zapewnia lekarzom możliwość cyfrowej pracy nad uśmiechem pacjenta i doprecyzowania jego oczekiwań.

– Możliwości tego skanera poznaliśmy na targach stomatologicznych w Dubaju – przyznaje dr Anna Dudzińska-Filkiewicz, specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej, współwłaścicielka Alfa Dental. – Korzystają z niego najbardziej prestiżowe kliniki na świecie. Sprowadziliśmy urządzenie do Olsztyna, bo lubimy nowe technologie. Ale tylko takie, które wspierają pracę lekarza i mają realne zastosowanie w osiąganiu wymarzonego uśmiechu.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Urządzenie skanuje tkanki miękkie twarzy podczas naturalnych ruchów – kiedy pacjent się uśmiecha lub mówi. W połączeniu ze skanem wewnątrzustnym i obrazem z tomografii, daje pełną bazę danych, którą lekarze wprowadzają do komputera. To punkt wyjściowy do rozmowy z pacjentem, poznania jego oczekiwań. Dopiero kiedy nowy wirtualny uśmiech jest w pełni zintegrowany z rysami twarzy, mimiką, lekarze przystępują do realizacji planu leczenia.

Dr Anna Dudzińska-Filkiewicz- połączenie różnych technologii przy dobieraniu licówek

– Połączenie różnych technologii pozwala nam precyzyjnie zaplanować leczenie, np. dobrać licówki, przeprowadzić tzw. bonding czy całkowicie przebudować zgryz. Kształt i kolor zębów możemy przygotować w wersji próbnej w formie tymczasowej nakładki. Przymiarka pozwala nam ocenić czy np. licówki będą spełniać swoją funkcję. Muszą nie tylko estetycznie wyglądać, ale też pozwalać na swobodne gryzienie – zapewnia dr Dudzińska-Filkiewicz.

Lekarze kliniki posługują się także urządzeniem, które pozwala rejestrować pracę stawów skroniowo-żuchwowych. Weryfikują czy po wykonaniu pracy protetycznej nie będzie zaburzeń podczas ruchu żuchwą.

– Kiedyś pacjenci mieli robione zęby „na oko”, przez co skarżyli się np. na bóle głowy wynikające ze złej ich wysokości. Choć w statycznej pozycji wydawały się dopasowane, przy żuciu i mówieniu pojawiał się dyskomfort. Obecnie, łącząc technologie, wykonujemy technicznie doskonałą pracę – przyznaje dr Dudzińska.

Dr Anna Dudzińska-Filkiewicz- AL wspiera naszą pracę

Pozwala na to również sztuczna inteligencja. Wprowadzając skany pacjenta do komputera, AI korzystając z bazy danych dobiera najlepsze techniczne rozwiązania. – Sztuczna inteligencja wspiera naszą pracę, ale także wymusza na nas naukę nowych rzeczy – przyznaje dr Dudzińska-Filkiewicz. – I choć jest dla nas dodatkowym narzędziem, nie zastąpi doświadczenia i wiedzy.

Alfa Dental Olsztyn- plan leczenia każdego pacjenta jest realizowany zespołowo

W klinice każdy plan leczenia pacjenta realizowany jest zespołowo, łączy różne specjalizacje stomatologii. Omawiany jest na cotygodniowych konsyliach, podczas których specjaliści określają ścieżkę diagnostyczną, konieczne do wykonania badania dodatkowe i wybór terapii. – Zanim pacjent podejmie leczenie, wie jaki będzie końcowy efekt estetyczny i koszt każdego etapu – zapewnia współwłaścicielka kliniki, która jeszcze w tym roku zostanie przeniesiona do większej siedziby przy ul. Laszki. – Zgłębiamy problemy pacjentów, a dzięki wiedzy zespołu i zaawansowanej technologii, jesteśmy w stanie wypracować plan leczenia nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Tekst: Beata Waś

obraz: arch. Alfa Dental

Klinika Alfa Dental

Olsztyn, ul. Iwaszkiewicza 22A/1

tel. 508 424 525, 508 222 122

www.alfadental.pro

GBT (guided biofilm therapy) to nowoczesna metoda higienizacji jamy ustnej, która eliminuje szkodliwe bakterie i zwiększa komfort pacjenta, szczególnie borykającego się z nadwrażliwością. Terapia polega na nałożeniu na zęby preparatu barwiącego bakterie płytki nazębnej zwanej biofilmem, która wraz z kamieniem i osadem zostaje usunięta z pomocą specjalnego urządzenia. GBT hamuje zapalenie dziąseł, pomaga w profilaktyce białych plam i próchnicy.

Higienizacja GBT Classic w cenie 300 zł.