W ciepłe dni stają się najważniejszymi miejscami naszych domów. Tylko jak powinny być urządzone, by faktycznie stały się strefą wymarzonego relaksu? Tarasy firma Jowira mają to co potrzebne, aby cieszyć się chwilą. 

Goście w błogim relaksie wypoczywali na miękkich kanapach w towarzystwie śpiewu ptaków, kiedy nagłe grzmoty burzy zerwały ich na równe nogi: trzeba chować się z tarasu do domu.

Nidzicka firma Jowira wyspecjalizowała się w kompleksowym aranżowaniu tarasów

Właśnie gospodarz zrobił im psikusa i z wysokiej klasy nagłośnienia zamontowanego w strefie przydomowego tarasu, zaserwował im z internetu dźwięki nadciągającej burzy.

Relaks biegł więc dalej.

Pokochaliśmy przydomowy chillout, lubimy spędzać miłe wieczory w gronie przyjaciół na tarasie, wspólne przyrządzać posiłki na powietrzu, zerkając przy okazji na hasające po trawie dzieci. A bycie blisko natury ma głęboki wpływ na nasze zachowanie i wywołuje pozytywne reakcje emocjonalne.

Nidzicka firma Jowira wyspecjalizowała się w kompleksowym aranżowaniu tarasów właśnie po to, by znaczącą część naszego domowego życia móc przenieść w tę strefę relaksu na dłużej, niż tylko kiedy wyjdzie słońce.

Cały sekret tarasowego życia tkwi w jakości materiałów użytych do stworzenia zabudowy kuchni letniej, mebli wypoczynkowych, zadaszenia, nagłośnienia czy przede wszystkim ścian, które skutecznie osłonią nas od wiatru. A wtedy taras faktycznie może się stać naszym letnim domem.

Estetyczna zabudowa ze stali kwasoodpornej, np. z granitowym blatem, może stać na zewnątrz latami. Mało tego, Jowira montuje systemy, które elektrycznie, niczym winda, chowają w dół tę roboczą część kuchni, która niekoniecznie musi potem być eksponowana gościom. Po naciśnięciu guzika w kilka sekund znika z naszych oczu.

Podobnie jest z jakością zestawów wypoczynkowych, krzeseł czy stołów, które nie muszą być chowane do garaży, piwnic czy lądować pod wiatą do tzw. przechowalni. Wystarczy na zimę zabrać poduchy. Wykonane z kwasoodpornej stali (mogą być pomalowane proszkowo na dowolny odcień z palety kolorów RAL) są bowiem bezobsługowe i niezniszczalne, co marzyłoby się właścicielom drewnianych konstrukcji lub rattanowych marketowej jakości.

tarasyjowira

Tarasy firmy Jowira

Ale i tak najistotniejszym, a często wręcz nie uwzględnianym elementem tarasów są izolacje od deszczu i wiatru. Szczelne i estetyczne systemy całkowicie chronią użytkowników od niesprzyjającej pogody, czyniąc wówczas taras przedłużeniem domu.

Jowira stawia też na komfort relaksowania się na tarasie, w którym zamontowane jest audio. Zwykle słuchamy muzyki z głośników ustawionych gdzieś w kącie, albo na stoliku. Estetycznie zainstalowane nagłośnienie, którego przestrzenny dźwięk tworzy subtelne tło do towarzyskich spotkań, okazuje się składnikiem biesiady wcale nie niższym w hierarchii od carpaccio z łososia i kieliszka schłodzonego Chardonnay podanego na aperitif.

Zawsze też można puścić sobie śpiew leśnych ptaków lub subtelny szum morza. Chętnych gości nigdy nie zabraknie.

Tekst: Rafał Radzymiński, obraz: arch. Jowira

jowira.pl

rafal@jowira.pl

tel. 601 459 632

Tarasy firmy Jowira