Nawet kilka dni słodkiego lenistwa skutecznie stawia na nogi po ciężkich miesiącach pracy. Ale nic tak nie uprzykrzy wyjazdu na urlop jak kłopoty z twoim wysłużonym już autem, który też dopomina się o postawienie go na nogi. Oto prosty sposób na pozbycie się komunikacyjnych problemów.

Krótka ucieczka od obowiązków jest niezbędna, co do tego nie ma wątpliwości. Przerwa od życiowego galopu to bezcenny moment w którym rozgrzany umysł i zmęczone ciało wracają do równowagi. Na urlopie regenerują się skołatane nerwy, a głowa przestaje pracować na najwyższych obrotach. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Kilka dni błogiego nieróbstwa ucieka jakby przez palce i nieuchronnie nadchodzi czas twardego lądowania do tego, co było przed wyjazdem. O ile zatem połowę dnia spędzasz w pracy, o tyle drugą musisz poświęcić na dzieci, zakupy, sprzątanie i psa. Nie można zapomnieć też o samochodzie. Ten potrafi wymagać więcej uwagi niż niejeden brzdąc. Bo podobnie jak one, samochód z wiekiem dostarcza coraz większych problemów. Zjawisko to przybiera na sile zwłaszcza w okresie wakacji. Bo wszelkie ubytki techniczne dadzą o sobie znać zawsze tuż przed wyjazdem. Ot, taka zośliwość.

Zestawienie 10 najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie wciąż otwierają kraje, do których lubimy udać się samochodem. Wśród nich niezmiennie królują Włochy, Hiszpania oraz Chorwacja. Tysiące kilometrów w upale to dla auta prawdziwa szkoła przetrwania. Wiadomo, że im świeższy, tym lepiej sobie poradzi w podróży. Ale na nowy samochód nie wszystkich jest stać. 

Na szczęście rynek wciąż stoi frontem do klienta. Najlepszym tego dowodem jest wynajem długoterminowy. To formuła, która już na dobre zadomowiła się na polskim rynku. Co więcej, jej popularność rośnie niczym ciasto na drożdżach. Klientów przybywa, bo życie należy sobie ułatwiać. A takie nadrzędne zadanie ma właśnie wynajem. To przede wszystkim sposób pozwalający na użytkowanie fabrycznie nowych samochodów. Teraz niemal każdy może cieszyć się pachnącym egzemplarzem prosto z salonu, ponieważ rata pokrywa jedynie utratę wartości a nie całkowitą cenę zakupu. Comiesięczne koszty są zatem niższe, niż w przypadku leasingu. To jednak dopiero początek. Rata uwzględnia bowiem dodatkowo koszty związane z ubezpieczeniem, serwisem, przeglądami, zakupem oraz przechowaniem opon. W razie wypadku pokryte są również koszty assistance, a firma wynajmująca samochód przejmuje koordynację prac związanych z naprawą, gwarantując jednocześnie auto zastępcze, podczas kiedy tradycyjny leasing zmusza nas do samodzielnej walki z wszystkimi formalnościami. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność nerwów, ale przede wszystkim czasu, który możesz przeznaczyć na istotniejsze sprawy. 

Czas trwania umowy długoterminowego wynajmu? To już twoja decyzja. Pole manewru jest spore, od 12 aż do 48 miesięcy. Po upływie tego czasu możesz samochód wykupić lub też po prostu go zwrócić i wybrać sobie kolejny, dowolnie skonfigurowany przez siebie model. Teoretycznie więc każdego roku możesz spędzać wakacje za kierownicą innego, dowolnie wybranego modelu. Nie musisz sobie zaprzątać głowy nieprzewidzianymi usterkami, awariami, korozją, wymianą oleju i opon, serwisem klimatyzacji, itp. Posiadając nowy samochód z pełnym pakietem usług serwisowych bierzesz tylko to, co w samochodzie jest najlepsze. Twoim dodatkowym wydatkiem pozostaje jedynie koszt paliwa i uzupełnianie płynu do spryskiwacza. 

Życie to suma doświadczeń, a nie ilość odłożonych przedmiotów. Egzotyczne wakacje nakarmią Twoją głowę pozytywną energią i wspomnieniami na znacznie dłużej, niż samochód, który po kilku latach potrafi być prawdziwą udręką. Pozbywajmy się więc problemów, a szukamy w życiu komfortowych rozwiązań. 

Tekst: Artur Sudenis, obraz: archiwum Car4Woman

Car4Woman

Car4Woman to program stworzony z myślą o kobietach. Oferuje nowoczesną i elastyczną formułę najmu umożliwiającą korzystanie z wybranego samochodu w wygodny sposób i w wybranym przez klientkę okresie. Program skierowany jest do pań prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm.

Car4Woman

car4woman/facebook

car4woman.pl