Aktywność fizyczna, a przy okazji rodzinna rozrywka, lokalna kuchnia i filantropia. To wszystko w Koszary Park Olsztyn, który będzie gościł czerwcowy CITI Warmia Run Challenge Olsztyn. Mile widziani i amatorzy, i wytrawni biegacze.

WRC to wydarzenie bez barier wiekowych i kondycyjnych. Można wziąć udział całymi rodzinami. Nie ważne, czy jesteś amatorem, czy zaprawionym biegaczem. Oprócz biegów, będzie szereg konsultacji sportowych, medycznych, strefa gastro oraz sklep dla biegaczy.

CITI Warmia Run- pobudzanie potencjału Olsztyna w propagowaniu ruchu na świeżym powietrzu

Czują się uprzywilejowani, że tu mieszkają, bo Olsztyn to wymarzone miejsce dla ludzi takich jak oni – miłośników sportowych wyzwań. Dlatego od lat wychodzą z inicjatywami, które eksponują potencjał stolicy regionu i zarażają pasją do biegania. Tegoroczny CITI Warmia Run Challenge Olsztyn to kontynuacja organizowanych przez nich wydarzeń z poprzednich sezonów: Ukiel Półmaraton, Bieg dla Ukrainy czy Warmia Run Challenge 2022. To ostatnie w tym roku rozbudowują do dwóch dni (24–25 czerwca), aby jeszcze skuteczniej promować ruch na świeżym powietrzu w przyjaznym otoczeniu Lasu Miejskiego i jego okolic.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Wojtek Suchowiecki, współorganizator CITI Warmia Run Challenge Olsztyn o pierwszej edycji WRC:

– W pierwszej edycja wzięło udział kilkaset osób w różnym wieku – mówi Wojtek Suchowiecki, współorganizator CITI Warmia Run Challenge Olsztyn. – Bieganie dzięki takim wydarzeniom zyskuje nowych zwolenników. Wystarczy czasem raz spróbować dla towarzystwa i poczuć endorfiny, aby złapać „zajawkę” na trwałe. Odkrywamy, że wyjątkowe tereny i infrastruktura sportowa, która powstaje w Olsztynie, to warunki przy których już trudno o wymówki aby zostać na kanapie.

CITI Warmia Run – dla każdego, zarówno amatora, jak i zaprawionego biegacza

Idąc za ciosem organizują wydarzenie, które ma na celu zarażenie sportową zajawką kilku pokoleń biegaczy na różnych poziomach zaawansowania. Można wybrać dystans 5, 10 i 21 km, a trasy (trialowa i asfaltowa) będą przebiegały przez Osiedle Leśna i pobliski Las Miejski. Do wzięcia będzie tytuł Trail Day Hero i Road Day Hero, a na tych, którzy wystartują we wszystkich sześciu biegach, czeka Super Hero CITI WRC Olsztyn 2023. Dla dzieci przygotowaliśmy cztery dystanse od 300 do 1200 m.

CITI Warmia Run to idealne wydarzenie nie tylko dla mieszkańców regionu:

– Miasteczko zawodów oddalone 400 m od Dworca Zachodniego to okazja, aby przyciągnąć na wydarzenie mieszkańców Trójmiasta czy Warszawy. I spędzić przedłużony weekend lub urlop w centrum Warmii – tłumaczy Paweł Rutkowski, współorganizator.

Nie tylko biegi, ale również rozrywka, relaks, konsultacje medyczne i sportowe oraz jedzenie i rękodzieło

Bo CITI Warmia Run Challenge Olsztyn to nie tylko sport, ale dwudniowy rodzinny event. Impreza organizowana na koszarowym dziedzińcu przeobrazi się w centrum rozrywki i relaksu. Sportowe EXPO zorganizuje Sklep Biegacza, na którego stoiskach specjaliści fachowo doradzą i dobiorą sprzęt biegowy. W Strefie Food Court lokalne przysmaki zaserwują Koszary Pizza oraz Kuźnia Społeczna. Fizjoterapeuci będą do dyspozycji w Strefie Finnishera. Specjaliści z Artro Klinika Bieniecki zadbają o stan zawodników po biegu i odpowiedzą na pytania dotyczące odpowiedniego treningu, regeneracji czy ćwiczeń uzupełniających. Na ryneczku Nidzickiego Funduszu Lokalnego czekać będzie rękodzieło oraz naturalne ciasta, wypieki i przetwory. Total Eko – to marka skupiająca się na promowaniu zachowań sprzyjającym ochronie środowiska i wystąpi w roli ambasadora biegów dla dzieci WRC Junior. Edukacja poprzez zabawę i konkursy przyciągną najmłodszych, a ekologiczny drewniany medal na mecie będzie pamiątką z wakacji.

CITI Warmia Run Challenge wspierany przez wolontariuszy i partnerów, m.in. przez Citi Bank Handlowy: 

– Udało nam się zaangażować sporo partnerów i wolontariuszy, bez których taka impreza nie miałaby szans na sprawną realizację – przyznaje Wojtek. – Wciągamy w nią młodzież, bo uważamy, że to świetna forma wychowania, okazja do poczucia sprawczości i siły pracy grupowej. Będą mieli okazję, aby złapać rozpęd na wakacje.

  • Tekst: Beata Waś
  • CITI Warmia Run Challenge
  • Olsztyn – 24–25 czerwca
  • Z każdego wpisowego na wydarzenie, 5 zł powędruje do Nidzickiego Funduszu Lokalnego jako wsparcie dla młodych stypendystów. Nabór trwa do 19 czerwca.
  • Info: warmiarun.pl