Holistyczne podejście do zdrowia – czy ktoś jeszcze dzisiaj inaczej myśli? Centrum Medyczne Woźniak łączy wiele specjalności i nowoczesnej technologii właśnie po to, by z uważnością podejść do naszego organizmu i spojrzeć na problem zdrowotny szerzej.

Ewelina i Marcin Woźniak- właściciele Centrum Medycznego Woźniak

Styl życia to fundament naszego zdrowia

Styl życia jest fundamentem naszego zdrowia – podkreśla Ewelina Woźniak. Jako lekarz dermatolog, w kontekście kondycji organizmu zaczyna opowiadać w bardzo szerokim ujęciu. Wymienia zdrowie psychiczne, aktywność fizyczną, regenerację, sen czy dietę jako istotne elementy składające się na profilaktykę starzenia się organizmu, które oprócz zmarszczek na skórze, objawiać się może wieloma chorobami.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Centrum Medyczne Woźniak w Olsztynie zbudowało swoją markę jako miejsce, w którym dominowała ortopedia, rehabilitacja, medycyna sportowa i trening personalny. Sportowcy rehabilitują się tu po kontuzjach i trenują pod okiem specjalistów, choćby Krzysztof Hołowczyc, Konrad Bukowiecki, piłkarz Artur Siemaszko, triathloniści bracia Najmowicze i Monika Chodyna oraz zawodnicy wielu innych dyscyplin.

Centrum Medyczne Woźniak- doświadczenie zdobywane z wyczynowymi sportowcami

– Jeśli z Formuły 1 przenosi się rozwiązania do zwykłych samochodów, tak my przez lata doświadczeń z wyczynowymi sportowcami, najlepsze praktyki i metody przenieśliśmy na wszystkich tych, którzy przychodzą do nas, by zwyczajnie zadbać o zdrowie, schudnąć albo rehabilitować po urazach czy operacjach – porównuje Marcin Woźniak, fizjoterapeuta i trener medyczny, który wraz z żoną Eweliną są właścicielami Centrum Medycznego Woźniak.

Szuka najskuteczniejszych praktyk, podróżuje po świecie

Centrum od ponad ośmiu lat skupia się na poszukiwaniu na całym świecie skutecznych rozwiązań, metod i praktyk, które w inteligentny, ale też i potwierdzony naukowo sposób pomagają leczyć, przywracać do zdrowia, rehabilitować, budować formę organizmu oraz poprawiać nastrój i zadowolenie z siebie.

– Pod koniec lata wybraliśmy się do Barcelony na 5-Continet-Congress, coroczne spotkanie specjalistów z branży dermatologii i medycyny estetycznej – opowiada Marcin. – Dlatego idąc z nurtem hi-tech, który obraliśmy, postanowiliśmy zakupić kolejne urządzenie do naszego centrum. Cutera TruSculpt Flex służy do przeprowadzania spersonalizowanych zabiegów budowania mięśni. Dzięki tej technologii kilkoma zabiegami zastąpimy wielogodzinne zmagania na sali ćwiczeń, co pozwoli m.in. na szybsze wzmocnienie mięśni brzucha po ciąży czy zbudowanie wymarzonej sylwetki.

Mocny filar oparty na dermatologii

Za sprawą specjalizacji Eweliny, w Centrum Medycznym Woźniak powstał mocny filar oparty na dermatologii i estetyce. Skóra bywa odzwierciedleniem kondycji wielu narządów i funkcjonowania organizmu. – My, rozwiązując problemy dermatologiczne, zabieramy z twarzy złe emocje, niezadowolenie, zmęczenie. Poprawiając estetykę, poprawiamy nastrój pacjentów. Dla wielu z nich to, co pojawia się na skórze i jest widoczne dla otoczenia, niejednokrotnie staje się kompleksem. Podczas konsultacji pacjenci często są zaskoczeni, bo nie zdają sobie sprawy z tego, że tak wiele można „wyczytać” z ich skóry. Np. pacjent zgłasza się, aby usunąć ze skóry włókniaki miękkie okolicy szyi i pach, a dowiaduje się, że problem tkwi głębiej i powinien zbadać się pod kątem insulinooporoności – opisuje Ewelina.

Nowoczesne kriokomory oraz komory hiperbaryczne

Centrum Medyczne Woźniak wyposażone jest w jednoosobową kriokomorę Cryospace Hybrid Pro oraz twardą komorę hiperbaryczną OXYHELP 1.5 ATA. Dobrodziejstwo tych maszyn szczególnie znane jest wyczynowym sportowcom, którzy potrzebują regeneracji organizmu na najwyższym dostępnym poziomie. Terapia hiperbaryczna służy podaniu pacjentowi tlenu w środowisku o podwyższonym ciśnieniu, dzięki czemu przyspieszona jest migracja tlenu do komórek (ilość rozpuszczonego tlenu w osoczu wzrasta nawet 16-krotnie), sprzyjając ich regeneracji i rozwojowi. Lista wskazań do pobytu w takiej komorze jest długa, od zwykłego przemęczenia, po miażdżycę, rekonwalescencję po kontuzjach, regenerację, lepszy sen, poprawę kondycji skóry.

Podobnie jest z kriokomorą, czyli krótkotrwałym przebywaniu w suchym powietrzu schłodzonym przez ciekły azot nawet do minus 195 stopni Celsjusza. Można z niej korzystać profilaktycznie wzmacniając system odpornościowy, jako regeneracja w sporcie, jak też jako terapia wspomagająca w wielu schorzeniach, m.in. reumatycznych, ortopedycznych czy neurologicznych.

Marcin: – W naszym Centrum nie zajmujemy się opakowaniem dla opakowania, tak powierzchownie. Staramy się zrozumieć powody tego, co nas niepokoi na zewnątrz organizmu, by nie okazało się, że pominęliśmy coś ważnego dla naszego zdrowia. A przy dzisiejszym stylu życia, któremu nie sprzyja pęd, stres, odkładanie własnego zdrowia na później, łatwo zatracić tę czujność i skupić się wyłącznie na efekcie wizualnym.

  • Tekst: Rafał Radzymiński
  • obraz: Kuba Chmielewski

Za sprawą specjalizacji Eweliny, w Centrum Medycznym Woźniak powstał mocny filar oparty na dermatologii i estetyce. Skóra bywa odzwierciedleniem kondycji wielu narządów i funkcjonowania organizmu. – My, rozwiązując problemy dermatologiczne, zabieramy z twarzy złe emocje, niezadowolenie, zmęczenie. Poprawiając estetykę, poprawiamy nastrój pacjentów.

Siła dermatologii, moc urządzeń

Gabinety dermatologiczne w Centrum Medycznym Woźniak wyposażone są m.in. w technologie laserowe: Cutera Excel HR (do redukcji owłosienia wszystkich fototypów skóry), Cutera Excel V (do leczenia rumienia, naczynek na twarzy i ciele, przebarwień), Lutronic eCO2 (do zabiegów odmładzających, m.in. wiotkiej skóry, zmarszczek, blizn, usuwania zmian skórnych).

Urządzenia do liftingu i poprawy jędrności skóry na całym ciele: Ultraformer III wykorzystujący wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową (HIFU), Vivace (radiofrekwencja mikroigłowa), które poprzez mikrouszkodzenia zwiększają aktywność komórek skóry, pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu; Venus Legacy – wielozadaniowy system stosujący multipolarną falę radiową i impulsowe pole magnetyczne (przyjemny, relaksujący zabieg, który pomaga ujędrnić skórę, konturować sylwetkę, czy poprawić owal twarzy).

System Dermalux Tri-Wave MD wykorzystuje trzy długości fal światła: czerwone, niebieskie oraz bliską podczerwień, które wnikają na różne poziomy w głąb skóry pobudzając procesy odnowy komórkowej (wspomaga leczenie trądziku, rumienia, przebarwień, oparzeń i ran pooperacyjnych), wykazuje działanie odmładzające, przeciwbólowe, skraca okres rekonwalescencji po niektórych zabiegach.

  • Centrum Medyczne Woźniak
  • Olsztyn, Poprzeczna 18a
  • 501 255 535, 509 510 644
  • rejestracja@cmwozniak.pl
  • fb/centrumwozniak/
  • Ig/centrummedycznewozniak