Jedna inżynier budownictwa, jedna pani bankowiec, obie miłośniczki zdrowego jedzenia. Jeden dzień, burza mózgów i gotowe. Oto przepis na sukces. Tak powstało Eatfit24.pl, olsztyńska dietetyczna pycha.
 
„Jedz, módl się, kochaj” – radzi Elizabeth Gilbert w tytule swej bestsellerowej autobiografii o przemianie w spełnioną osobę. Magdalena Kuchta i Małgorzata Mieszkowicz mogłyby napisać: „Jedz, bądź fit i pokochaj swoją dietę”. Swoją dietę i zdrowy styl życia, czyli Eatfit24.pl, ideę, która powstała z miłości do jedzenia. – Zdrowego jedzenia – podkreśla Magdalena. – Same uwielbiamy jeść i wiemy, jak to jest walczyć z przybywającymi kilogramami. Dlatego zaczęłyśmy szukać alternatywy dla katowania się wyrzeczeniami.
 
Choć żadna z nich nie zajmowała się zawodowo gastronomią (tylko – bagatela – bankowością i budownictwem), to zdrowy styl życia od dawna był ich pasją. Pomysł, na który wpadły, był całkowitym novum na lokalnym rynku i szybko okazało się, że zapełniły lukę, którą odczuwało wielu mieszkańców regionu. Zamiast dawnej butelki mleka i porannej prasy lub współczesnej pizzy i zakupów z supermarketu, pod olsztyńskimi drzwiami domów od 2012 roku można znaleźć paczkę z posiłkami przygotowanymi na cały dzień. Od roku z tej samej oferty korzystają też warszawianie zamawiający catering w filii otworzonej w stolicy.
 
Pięć dań: śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolacja to główne składowe zrównoważonej diety i zawartość praktycznych, jednorazowych opakowań od Eatfit24.pl. – A najważniejsze z nich jest śniadanie, spożyte maksymalnie godzinę po przebudzeniu – tłumaczy Magdalena. – Dlatego nasze zestawy rozwożone są w nocy. W ten sposób wszyscy nasi klienci mają możliwość rozpoczęcia dnia od posiłku, który jest podstawą dobrego żywienia, a spożywanie pozostałych posiłków o stałych porach gwarantuje, że wieczorem nie będziemy rzucać się na jedzenie – szczerze dodaje.
 
Jak podkreślają, u nich zgubienie zbędnych kilogramów jest tylko efektem ubocznym. I chociaż w tym temacie też mają się czym chwalić (rekordzista zrzucił 30 kilogramów), to główną misją Eatfit24.pl jest przekazywanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego każdemu doradzają konsultację z ich dietetykiem medycznym, który pomaga w dopasowaniu wartości energetycznych posiłków zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem, profesjonalną analizą składu ciała oraz zdrowotnymi obostrzeniami: – Na przykład chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak celiakia czy Hashimoto. Mamy nawet certyfikat uprawniający nas do przyrządzania dań bezglutenowych, bo to problemem, który dotyka coraz więcej z nas, w tym i mnie – przyznaje Magdalena. – Bo Eatfit24.pl to nie jest produkt wymyślony, ale efekt naszych doświadczeń, którymi chcemy się dzielić.
 
Dlatego oferują również catering specjalistyczny. Nad tym, by menu było równie zdrowe, smaczne i różnorodne pracują razem Dietetyk i Szef Kuchni, komponujący posiłki z wysokiej jakości świeżych, sezonowych produktów. Zestawy przygotowywane są w godzinach wieczornych, a następnie poddawane chłodzeniu w specjalnych lodówkach szokowych. Gdy o umówionej godzinie trafiają rano pod nasze drzwi, każdy posiłek jest odpowiednio oznaczony. Dołączona jest karta menu z rozpisaną kalorycznością wszystkich dań oraz z instrukcją podgrzewania jedzenia.
 
W świecie, w którym coraz więcej rzeczy robimy w biegu, trudno znaleźć czas na samodzielne przygotowywanie posiłków zapewniających wszystkie składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. Ale właścicielki Eatfit24.pl wychodzą z założenia, że ich działania mają owocować „samodzielnością” klienta, który po zakończonej współpracy wie, co i kiedy jeść. Choć niektórych do tego stopnia pochłonęło Eatfit24.pl, że zamawiają zdrowe menu na spotkania biznesowe, bankiety i rodzinne uroczystości.
 
Dlatego stworzona została również szeroka oferta cateringu okolicznościowego. – Zdarzają się i takie uparciuchy, które nie odstępują od naszej diety nawet w święta – żartują właścicielki. – Dla nich przygotowujemy świąteczne przysmaki w lżejszej wersji.
 
Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama, Obraz: Katarzyna Zylfiu
 
Eatfit 24.pl
ul. Marka Kotańskiego 6, Olsztyn
tel. 508 142 292
www.eatfit24.pl