DWA MILIONY LITRÓW WODY. ZIMNEJ, CIEPŁEJ, NIEZMĄCONEJ, Z BĄBELKAMI, DZIKIM NURTEM I TURBO-PRZYŚPIESZENIEM. ALE W TERMACH WARMIŃSKICH MOŻNA TEŻ ODPRĘŻYĆ SIĘ NA SUCHO.

 

Pierwszy test przypadł warmińskim morsom – jesienią kilkadziesiąt osób wskoczyło do stawu znajdującego się na terenie Term Warmińskich. Samooczyszczający się, naturalny zbiornik o powierzchni 600 mkw., z plażą, to jedna z atrakcji największego w północnej Polsce kompleksu basenowo-wypoczynkowego. Sześć hektarów dla zdrowia, relaksu, urody, aktywnego wypoczynku, rozrywki i biznesu. Od groty solnej, przez dyskotekę, po nowoczesne sale konferencyjne.

– To pierwszy w regionie całoroczny kompleks rekreacyjno-biznesowy z takim rozmachem – zapewnia Elżbieta Lendo, prezes zarządu spółki Condohotels Management, zarządcy Term Warmińskich. – Ma większe zaplecze niż np. słynne termy w Bukowinie Tatrzańskiej, a najbliższy tak duży obiekt znajduje się w Uniejowie w województwie łódzkim.
Lidzbark Warmiński to pierwsze miasto w regionie wykorzystujące wody termalne w kompleksie basenów. Badania wykonane tu z wody pobranej na głębokości 1000 metrów potwierdziły, że spełnia właściwości solanki, służącej do kąpieli leczniczych. Korzystnie wpływa na serce, krążenie, ciśnienie krwi i ogólną odporność organizmu. Jej właściwości  można przetestować w części Terma Relaks z zespołem basenów: witalnym, terapeutycznym, hipertermicznym, jacuzzi i całorocznym basenem zewnętrznym. A także w nastrojowej strefie Wellness/SPA, gdzie oprócz basenu źródlanego, termalnej kąpieli pod chmurką, znajdują się sauny, gabinety kosmetyczne, grota aromatyczna i grota solna.

Aby popływać „na poważnie”, lepiej skierować się do Termy Aktywnej z 25-metrowym basenem.  A obok niej – brodzik dla dzieci i zewnętrzny basen sezonowy z tzw. dziką rzeką oraz basen wielozadaniowy. Jedna z największych rodzinnych atrakcji to 100-metrowe zjeżdżalnie rurowe Turbo i Anakonda plus jazda czterotorowa. Temperatura wody: od 28 stopni w basenie pełnowymiarowym, 31 stopni w basenach Termy Relaks, do 36 stopni w jacuzzi.

– Powierzchnia lustra wody w termach to prawie 1600 metrów kwadratowych. Latem z naszych basenów i stawu będzie mogło korzystać tysiąc osób jednocześnie, zimą około 600 – wylicza prezes.

W przeszklonych budynkach pachnie sosnami. To dekoracyjny leitmotiv lidzbarskich term. Naturalne drzewka iglaste i „leśne” fotografie na ścianach przypominają, z czego słynie region. I po wyjściu z sal konferencyjnych pozwalają rozładować napięcie… – W największym z czterech pomieszczeń przeznaczonych na spotkania, wyposażonych m.in. w mobilne ściany, zmieści się 300 osób – tłumaczy Elżbieta Lendo. – Rezerwacje mamy już na kilka następnych miesięcy. Tam gdzie jest biznes, zawsze sprawdza się zaplecze sportowo-rekreacyjne. Termy to nie tylko woda, ale też korty tenisowe, boisko, park linowy i ścianka wspinaczkowa.

W barze Centrum Konferencyjnego można odprężyć się przy szklance mocnego trunku, a w przeszklonej restauracji – przy talerzu regionalnych przysmaków. Podziemna kondygnacja to nastrojowa sala klubowa, kręgielnia i dyskoteka. Noclegi? W dwupoziomowych 4-8-osobowych domkach-apartamentach, wyposażonych w aneksy kuchenne, sypialnie i łazienki.
– Liczymy na turystów, ale przede wszystkim mieszkańców naszego regionu. Z Ostródy, gdzie prowadzimy Hotel Platinum, Willa Port Art & Business oraz Aquapark, uruchamiamy specjalną linię busów do term. Chcemy uzupełnić naszą wypoczynkowo-biznesową ofertę – tłumaczy Elżbieta Lendo. – Termy powstawały trzy lata, a my w czasie  świątecznej inauguracji zapełniliśmy je w trzy minuty.

 

Tekst: Beata Waś

Obraz: Piotr Ratuszyński

Termy Warmińskie
Lidzbark Warmiński, ul. Kąpielowa 1
www.termywarminskie.pl

 

FMX_3951 FMX_3909 FMX_3894x FMX_3883 FMX_4914 FMX_4721 FMX_4240 FMX_3986