Tylko jeden dzień urlopu. Tyle wystarczy na spektakularną metamorfozę uśmiechu w znieczuleniu ogólnym. Zespół wybitnych specjalistów z olsztyńskiej kliniki Alfa Dental stawia na oszczędność czasu i komfort pacjentów, również w przypadku dentofobii.

Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta, aby zaplanować wymarzony uśmiech. Określić oczekiwania, dokładnie zbadać pacjenta, wykonać pełną diagnostykę w tym tomografię i zdjęcia w studio fotograficznym, w razie potrzeby uzyskać opis radiologiczny.

Alfa Dental- jedna wizyta, jeden dzień urlopu, szybko i komfortowo

Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta, aby zaplanować wymarzony uśmiech. Określić oczekiwania, dokładnie zbadać pacjenta, wykonać pełną diagnostykę w tym tomografię i zdjęcia w studio fotograficznym, w razie potrzeby uzyskać opis radiologiczny. Po konsylium, w którym bierze udział zespół specjalistów i ustaleniu planu leczenia, odbywa się konsultacja z lekarzem anestezjologiem. Reszta procesu leczenia w Alfa Dental odbywa się wirtualnie. Digital Smile Design to metoda pozwalająca na komputerowe zaprojektowanie uśmiechu, wykorzystując serię zdjęć i nagrań za pomocą odpowiedniego oprogramowania pozwala precyzyjnie zaplanować nowy uśmiech i pokazać cyfrową wizualizację. Ale też wirtualnie dokonać wszelkich uzgodnień z laboratorium protetycznym. Lekarze chirurdzy protetycy oraz technicy laboratoryjni ściśle ze sobą współpracują, co pozwala stworzyć wirtualny model przyszłego uzębienia, a także szablony do zabiegów chirurgicznych i pasujące do nich gotowe przyszłe zęby pacjenta. Dzięki temu, zanim pacjent podejmie leczenie, wie jaki będzie końcowy efekt estetyczny po przebudzeniu. Jako jedna z niewielu prywatnych placówek stomatologicznych w regionie AlfaDental oferuje zabiegi w znieczuleniu ogólnym.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Alfa Dental skutecznie walczy z dentofobią i pokazuje przyjazny wymiar stomatologii

– Wiele osób, często po traumach stomatologicznych z przeszłości, zmaga się z tzw. dentofobią, co powstrzymuje je przed leczeniem – przyznaje dr Anna Dudzińska-Filkiewicz, specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej, współwłaścicielka olsztyńskiej kliniki Alfa Dental. – Znieczulenie ogólne pozwala także skumulować zabiegi chirurgiczne, np. usunięcie kilku zębów, wstawienie implantów, duże rekonstrukcje tkanki kostnej i tkanek miękkich czyli dziąsła. Pacjent śpi, a lekarze z naszego zespołu zmieniają się przy stole operacyjnym lecząc, usuwając, wstawiając implanty, rekonstruując tkanki, a na koniec przykręcając gotowa pracę protetyczną. Swoje wyniki prezentujemy zresztą na licznych kongresach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi kolegami lekarzami.

W ciągu zaledwie maksymalnie trzech godzin drzemki można osiągnąć wymarzoną zmianę. Efekt po skończonym leczeniu przechodzi najśmielsze oczekiwania. To zasługa pracy zespołowej stomatologów, protetyków, chirurgów szczękowo-twarzowych, ortodontów, fizjoterapeutów, higienistek i recepcjonistek.

– Pacjenci zaraz po przebudzeniu proszą o lusterko – przyznaje dr Dudzińska-Filkiewicz. – To najlepszy moment naszej pracy. Uwielbiamy obserwować jakie reakcje wywołuje wymarzony efekt. Szeroki uśmiech, czasem łzy wzruszenia. Dziękują nam, że dali się namówić na leczenie bez bólu i stresu.

Szeroka oferta zabiegów

Wśród zabiegów przeprowadzanych pod narkozą są m.in. operacje zatok, skomplikowane rekonstrukcje kostne, implantacje, usuwanie zmian kostnych, np. torbieli. Specjaliści z Alfa Dental wynajmują na zabiegi pod narkozą blok operacyjny z pełnym zapleczem w olsztyńskim szpitalu Malarkiewicz i Spółka. Klinika wykonuje również zabiegi przyspieszające efekt leczenia ortodontycznego. Dzięki kortykotomii skraca się on nawet o połowę.

– Uzębienie jest też powodem nie tylko zdrowotnych problemów, ale też kompleksów i blokad – zauważa dr Dudzińska-Filkiewicz. – Często mamy do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami. Dużo rozmawiamy z pacjentami, zgłębiamy ich problemy, budujemy zaufanie. Dzięki wiedzy zespołu i zaawansowanej technologii, którą dysponujemy, jesteśmy w stanie wypracować plan leczenia nawet w najtrudniejszych przypadkach. I połączyć go z relaksem w sielskim otoczeniu, co pozwoli zapomnieć o troskach codzienności.

Alfa Dental- klinika między jeziorami i lasami przyciąga nie tylko mieszkańców regionu

Klinika stomatologiczna Alfa Dental położona między olsztyńskimi jeziorami i lasami, zdobyła zaufanie nie tylko mieszkańców regionu. Coraz częściej trafiają tu pacjenci z różnych stron Polski, którzy łączą leczenie z wypoczynkiem. A sprzyja temu zespół wybitnych specjalistów i kompleksowa oferta leczenia bazująca na innowacyjnej technologii, ale także infrastruktura noclegowa, którą dysponuje placówka. W dwóch luksusowych Apartamentach Warmińskich tuż obok kliniki, pacjenci mogą nabrać sił po zabiegu, a także przedłużyć pobyt, by skorzystać z lokalnych atrakcji.

– Wiele osób przyjeżdża z najdalszych zakątków Polski, a nawet z zagranicy, aby leczyć się pod okiem naszych specjalistów – dodaje współwłaścicielka kliniki. – Chcąc zapewnić im najwyższy komfort, umożliwiamy skumulowanie wielokrotnych wizyt w jeden zabieg. Wielu pacjentów chce ukryć dyskomfort związany z leczeniem poza swoim miejscem zamieszkania i pracy. Bywa, że do trzech dni po zabiegu w znieczuleniu ogólnym występują obrzęki i dyskomfort. Pozostajemy z nimi w kontakcie telefonicznym, jesteśmy gotowi na konsultację 24 godziny na dobę. Oferujemy opiekę przed, w trakcie i po zabiegu.

Alfa Dental przyczynia się do rozwoju turystyki medycznej w regionie

Alfa Dental od lat przyczynia się do rozwoju turystyki medycznej w regionie, oferującej warunki, by dyskretnie i komfortowo przetrwać trudny czas leczenia. Zajmuje się nie tylko pacjentami, którzy chcą dokonać metamorfozy uśmiechu, ale także np. urazami dzieci przebywającymi tu na koloniach czy obozach.

  • Tekst: Beata Waś
  • Obraz: Piotr Ratuszyński
  • Klinika Alfa Dental
  • Olsztyn, ul. Iwaszkiewicza 22A/1
  • tel. 508 424 525, 508 222 122
  • www.alfadental.pro