Jest długofalowy plan, program szkolenia i ponad 400 młodych adeptów piłki nożnej, którzy w przyszłości zasilą pierwszą drużynę. Akademia Sportu Stomil Olsztyn wkracza w nową epokę funkcjonowania z dyrektorem sportowym u steru.

W obecnym sezonie w składzie Stomilu Olsztyn są głównie młodzi zawodnicy, jak np. Bartosz Florek czy związani z klubem od dłuższego czasu Filip Wójcik i kapitan Karol Żwir. Stomil był dla nich naturalnym krokiem w rozwoju.

Akademia Sportu Stomil Olsztyn- świetni trenerzy, a wśród nich legenda klubu

Wyczekaj trochę Borys, wyczekaj! Niech ta piłka się trochę wturla w twoją stronę. Cierpliwości. O, tak jest! – krótkie rady trenera Borys bierze sobie do serca. Zwłaszcza, że radzi nie kto inny jak Adam Zejer, były piłkarz klubu, który w Olsztynie ma status legendy.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Od grudnia jest jednym z trenerów drużyn Akademii Stomilu Olsztyn. To kuźnia młodych talentów, które mają w przyszłości zasilić pierwszy skład klubu.

Cel Borysa, jak i wielu innych młodzików z Akademii jest jasny – zadebiutować w barwach pierwszej drużyny. Kilku jego starszych kolegów już udowodniło, że to dobra droga. Parę dni wcześniej z seniorami II-ligowca na boisko wybiegł już Igor Jędrzejczyk z Akademii. I – jak ogłosił trener głównej drużyny Szymon Grabowski – dołącza do jej składu. W ślad poszli kolejni. – Z bardzo dobrej strony pokazuje się Mateusz Pajdak, który z „przytupem” wszedł w drużynę swoją przebojowością – chwali Szymon Grabowski.

Akademia Sportu Stomil Olsztyn- zdolni, młodzi zawodnicy

W obecnym sezonie w składzie Stomilu Olsztyn są głównie młodzi zawodnicy, jak np. Bartosz Florek czy związani z klubem od dłuższego czasu Filip Wójcik i kapitan Karol Żwir. Stomil był dla nich naturalnym krokiem w rozwoju. Florek ma na koncie już dwie bramki na II-ligowych boiskach. Wójcik pięć asyst i jedno trafienie do siatki. Jego charakterystyczny, pełen walki styl gry już zwrócił uwagę kilku klubów z wyższych klas. Żwir dowodzi drużyną, mając już w dorobku grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski i podium Mistrzostw Europy U17. W tym sezonie zdobył już cztery bramki, a przy pięciu asystował.

Cel Borysa, jak i wielu innych młodzików z Akademii jest jasny – zadebiutować w barwach pierwszej drużyny.

Nowy dyrektor i misja

Jesienią dyrektorem sportowym Akademii Stomilu Olsztyn został Jakub Mrozik, młody szkoleniowiec, ale z doświadczeniem. Pracował m.in. z piłkarską młodzieżą w Londynie, później w Zawiszy Bydgoszcz. – Cel przed nami jest jasny: stworzyć najlepszą w regionie Akademię, która pozwoli Stomilowi przyciągać, rozwijać i dostarczać zawodników do pierwszego zespołu – zapowiedział.

Misją Akademii Stomilu Olsztyn jest inwestowanie w młodych zawodników. Ale oprócz wyszukiwania lokalnych młodych talentów i doprowadzania ich do poziomu zawodowych piłkarzy, Akademia zapewnia też edukację poprzez sport dla najmłodszych, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dzisiaj trenuje w niej około 400 chłopców i dziewczyn.

Fundamentem rozwoju klubu jest stabilizacja

Fundamentem, który pozwoli na regularny rozwój klubu, jest stabilizacja. Etap kładzenia podwalin pod profesjonalną Akademię Sportu jest na ostatniej prostej. Kuźnia młodych talentów ma już swoich sponsorów, głównie lokalnych przedsiębiorców. Składają się też sami rodzice. Rozwój utalentowanych zawodników wymaga coraz większych nakładów. Sama Akademia, jako fundacja, nie może zarabiać, a ewentualne dochody zostają przeznaczone na działalność statutową, czyli szkolenie i wychowywanie kolejnych pokoleń uzdolnionych piłkarzy.

  • Fundacja Akademia Sportu Stomil Olsztyn
  • Olsztyn, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 69A
  • 515 712 134
  • akademia@stomilolsztyn.com
  • stomilolsztyn.com
  • fb/stomilolsztynsa