Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają przygodę z biznesem, jak i ci, którzy prowadzą go od dłuższego czasu, często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, które na nich czyhają. Nieświadome prowadzenie działalności gospodarczej może być kosztowne. Pytanie więc, gdzie poszukiwać wsparcia, aby nie tylko zminimalizować ryzyko prawno-ekonomiczne, ale również uzyskać pomoc merytoryczną w prowadzonych działaniach? Poznaj Akademię Przedsiębiorcy 3.0.

Jak rozpocząć biznes bez falstartu?

Bycie przedsiębiorcą to przede wszystkim stan umysłu, odwaga, kreatywność, ciężka praca i umiejętność planowania na odległą przyszłość. Kolejnym etapem jest sztuka doboru współpracowników oraz delegowania zadań.
W wielu przypadkach brak doświadczenia, niepewność czy strach przed niejasnymi regulacjami podatkowo-prawnymi, skutecznie opóźniają podjęcie decyzję o rozpoczęciu prowadzenia takiej działalności, zaś niewinnie brzmiące skróty RODO, BDO, CRBR czy UOKiK wydają się nie istniejącymi zagrożeniami.

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest przestrzeganie prawa. Prawo zaś to m.in. przepisy, które często się zmieniają. Brak aktualnej wiedzy w tym zakresie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Przykładowo osoby, które zarejestrowały spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, stowarzyszenie czy fundację i planują w taki właśnie sposób prowadzić działalność gospodarczą, powinny w terminie siedmiu dni od dnia wpisu podmiotu do KRS zgłosić beneficjentów rzeczywistych do odpowiedniego rejestru.

Brak zgłoszenia lub zgłoszenie po upływie ustawowego terminu zagrożone jest karą pieniężną do miliona złotych. Co ważne, karą do tej samej wysokości zagrożony jest także brak uaktualnienia takich danych w ustawowym terminie. I choć nakładanie kar pieniężnych na początkujących przedsiębiorców jest raczej rzadkością, to jednak w przypadku ich nałożenia, będą na pewno mocno odczuwalne.

Piotr_Bazyluk

Piotr Bazyluk

Akademia Przedsiębiorcy 3.0 – pomoże skutecznie wystartować z biznesem

Do prowadzenia działalności gospodarczej warto się więc odpowiednio przygotować. Wiedza doświadczonych przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces lub prawników, specjalizujących się w obsłudze firm, wydaje się wręcz niezbędna, by w przyszłości bezpiecznie prowadzić swój biznes. Gdy dodamy do tego możliwość wsparcia mentorów, zajmujących się działaniami marketingowo-reklamowymi, public relations, księgowymi czy SEO to Akademia Przedsiębiorcy 3.0 jest tym miejscem, do którego każdy, kto planuje rozpocząć przygodę z własną firmą, powinien dołączyć.

Jeżeli planujesz rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją prowadzisz, dołącz do bezpłatnej Akademii Przedsiębiorcy 3.0. Wejdź na www.ap30.pl i stań się już dzisiaj częścią naszej społeczności, by w pełni świadomie rozwijać się jako przedsiębiorca. W kolejnych cyklach będziemy sygnalizować zagadnienia, które jako Akademia Przedsiębiorcy 3.0 szeroko analizujemy wraz z naszymi specjalistami, ale też dzielimy się bogatym doświadczeniem ludzi biznesu. Wszystko po to, by prowadzenie firmy stało się i przyjemniejsze, i prostsze.

Tekst: Piotr Bazyluk, radca prawny, mentor Akademii Przedsiębiorcy 3.0

  • Bazyluk i Wspólnicy Law & More sp. z o.o.
  • biuro@bazyluk.eu
  • www.ap30.pl