Global Service Jam to międzynarodowe przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy interesują się projektowaniem usług. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie zagości w Olsztynie.

Ludzie kreatywni, którzy nie boją się eksperymentalnych metod rozwiązywania problemów, spotykają się każdego roku, żeby współpracując ze sobą, wymyślać rozwiązania najistotniejszych problemów.
Wszystkie grupy biorące udział w Global Service Jam mają jedynie 48 godzin, na zaprojektowanie rozwiązania jednego, wspólnego dla wszystkich problemu. O tym, jaki bedzie tegoroczny temat dowiemy się 9 marca, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. Efektem Global Service Jam są projekty lub prototypy, które stanowią gotowe rozwiązania problemów. Istotą Global Service Jam jest dobra zabawa, kreatywność i życzliwa współpraca. W trakcie spotkania można nauczyć się nowych umiejętności i kompetencji w zakresie innowacyjnych metod projektowania rzeczywistości.

Za organizację przedsięwzięcia odpowiadają UWM w Olsztynie,  Analiza i kreowanie trendów przy UWM, Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur oraz Stowarzyszenie OLCAMP.

Service Jam Olsztyn odbędzie się  9-11 marca. Rozpocznie się w piątek o godz. 16.30 na Wydziale Humanistycznym (ul. Obitza 1, 10-725 Olsztyn) i zakończy się 48 godzin później (11 marca). W trakcie 48 godzinnego warsztatu, posługując się metodą myślenia projektowego (design thinking), uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty na temat zadany przez organizatora.

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny.

Uczestnictwo wymaga rejestracji https://servicejamolsztyn.evenea.pl/
Liczba miejsc ograniczona