Wizerunek firmy można budować na wiele sposobów, ale i tak większość zerka na jej siedzibę. Swoje oblicze odsłania właśnie Business Centre, sztandarowe dzieło Warmińskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego.
 
Znajdujesz się właśnie przy ul.Dąbrowszczaków 21 w Olsztynie. Pieszo do dworca dojdziesz w dziewięć minut, w osiem do olsztyńskiego ratusza. W zasięgu 13 minut są najważniejsze urzędy: wojewódzki i marszałkowski. Do sądu jest najbliżej, bo sześć minut spacerem. I jesteś już w centrum miasta. Dorzucając kolejne trzy minuty cieszysz się już widokiem starówki. Z Dąbrowszczaków 21 można w zasadzie sterować regionem. A z pewnością sprawnie załatwiać szereg biznesowych spraw i nie martwić się staniem w korkach, spóźniając na kolejne ważne spotkanie. – Dogodna lokalizacja, wśród najważniejszych instytucji, biur notarialnych, ze świetną dostępnością komunikacyjną, to niewątpliwie duży wabik dla firm poszukujących dla siebie prestiżowej lokalizacji – przekonuje Zbigniew Cichy, prezes zarządu Warmińskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które jest inwestorem obiektu.
 
W Business Centre WPB SA, bo tak się nazywa, docelowo swój adres będzie miało kilkadziesiąt firm. Budynek powstał w miejscu powojennej i nie spełniającej już standardów bryły u zbiegu ulic Kajki, Dąbrowszczaków i Partyzantów. Teraz będzie do dyspozycji niemal pięciokrotnie większa powierzchnia – ponad 4000 mkw. Obiekt zaprojektowany został pod pełną formułę rynkową: czyli biura, handel i usługi, które mogą zająć cały parter dostępny z poziomu ulicy. Jego wnętrze umożliwia dowolne modelowanie powierzchni oraz aranżowanie biur wedle potrzeb klientów. Można zatem być właścicielem 50-metrowego biura, jak i całego piętra – 740 metrów.
Ostatnia, mocno przeszklona szósta kondygnacja, nawiązuje do modnych loftów.
 
Obiekt ma nowoczesny system klimatyzacyjny i dwupoziomową halę garażową. Ona też będzie ciekawostką, bo z wszystkich 60 miejsc postojowych, 40 będzie dostępnych w systemie z automatycznym spiętrzaniem. Po zaparkowaniu pojazdu w luce, kierowca wysiądzie z niego i wciśnie guzik urządzenia, które obniży platformę o niespełna dwa metry, tworząc tym samym kolejne wolne miejsce do parkowania.
 
Bryła autorstwa olsztyńskiej pracowni Rożen&Rożen, już zbiera pochlebne recenzje za idealnie dopasowanie architektoniczne do stylu jednej z najpiękniejszych ulic Olsztyna. – To sztandarowe dzieło naszej firmy, więc jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do poprawy wizerunku miasta. Obiekt swoją architekturą budzi miłe doznania estetyczne i wiem, że podoba się mieszkańcom, bo adresują do nas nawet listy z miłymi słowami – dodaje Zbigniew Cichy.
 
Tekst: Rafał Radzymiński
Wizualizacja: Dariusz Wierzbowski