„Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach – perspektywy inteligentnej specjalizacji” – to tytuł konferencji, która odbyła się 29 października w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie. Tego dnia spotkali się przedstawiciele firm związanych z produkcją i przetwórstwem drewna, a przede wszystkim producenci mebli. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem konferencji była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Wydarzenie objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Oficjalnego otwarcia dokonali Pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pan Jan Szynaka – prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i właściciel Grupy Szynaka. Gośćmi specjalnymi byli Pan Tomasz Wiktorski, manager programu Polskie Meble w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Pan Michał Chwieduk z Agencji Rozwoju Przemysłu. Przedmiotem ich prelekcji była akceleracja branży meblarskiej oraz granty na transfer technologii. Podczas wydarzenia poruszone zostały także tematy związanie automatyzacją produkcji meblarskiej, prawami własności intelektualnej oraz z marketingiem targowym. Ponadto Dyrektor Regionu Warmińsko Mazurskiego Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawił możliwości finansowego wsparcia eksportu i ekspansji zagranicznej. Natomiast przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie przedstawił uczestnikom spotkania zasady korzystania z Pożyczki Inwestycyjnej z Premią.

Spotkanie, było dobrą okazją do pokazania dynamicznego rozwoju polskiego meblarstwa, które wg danych za rok 2017 r. jest już drugim producentem mebli w Europie (po Niemczech). Wyprzedziliśmy tym samym Włochów, którzy przez wiele lat stanowili dla Polski konkurencję nie do pokonania. Przemysł meblarski na Warmii i Mazurach koncentruje 1 107 podmiotów dających zatrudnienie blisko 23 tysiącom osób. Wydarzenie było doskonałą okazją do networkingu dla przedsiębiorców, reprezentantów organizacji branżowych, firm eksperckich oraz doradczych.

KLIKNIJ żeby się zarejestrować na konferencję
BIZNES WIR Wiedza. Inspiracje. Relacje.