Zespół

Nasz zespół tworzą ludzie, którzy często mimo zawodowych propozycji wyjazdu pozostali na Warmii i Mazurach – lub tu wrócili. Dlaczego? Bo wszyscy uważamy, że to miejsce niezwykłe. Pełne szczęśliwych ludzi, udanych biznesów, kreatywnych inicjatyw. Oczywiście znajdą się tacy, którzy zripostują to historiami o „dziurawych drogach”, ale te „dziurawe drogi” są wszędzie. My dostrzegamy w naszym regionie ogromny potencjał ludzi, którzy tu świętują życiowe sukcesy.

 

Michał Bartoszewicz

Michał Bartoszewicz

Wydawca

Michał traktuje zegarki jak Salvador Dali w obrazie „Trwałość pamięci”. Wygina je, rozciąga, wiesza na drzewie. Na szczęście spóźnialstwo po wielekroć nadrabia kreatywnością. Można by nawet wyliczyć, ile ma pomysłów na minutę, ale od razu nasuwa się pytanie, czyją miarą odmierzyć ten czas?

Rafal Radzyminski

Rafal Radzyminski

Redaktor naczelny

Uzależniony od gitary jednego zespołu, od zapachu jednego samochodu i od pracy w jednej redakcji. Czyli coś dla ucha, dla nosa i dla przyjemności. Od 17 lat nie może się zmobilizować, by pojechać na uczelnię i odebrać dyplom z dziennikarstwa, więc do tego czasu postanowił nie pisać na poważnie.

Jola Bukowska

Jola Bukowska

Sekretarz redakcji

Niemiecka reprezentacja w piłce nożnej mogłaby uczyć się od niej porządku i dyscypliny. Tak wszystko potrafi zorganizować, że wygospodarowuje czas na pisanie wierszy i pieczenie rogalików (kto nie jadł, niech żałuje). Najlepszy słuchacz dla każdego typu rozmówcy i bezlitosny analityk. Jest kobiecym ucieleśnieniem Zygmunta Freuda, Jacka Cygana i Leonarda da Vinci.

Agnieszka Tańska

Agnieszka Tańska

Projektant graficzny

Do prezydenta dodzwonisz się w tydzień, do papieża w miesiąc, a do niej nigdy. Rozmowy przez telefon to hobby nabyte wraz z abonamentem. Ale każdy, komu zaprojektowała grafikę, wybacza jej gadulstwo, kiedy podziwia efekt.

Niunia

Niunia

Asystentka wydawcy

Dba o regularne spacery wydawcy. Gdyby tylko spróbował z nią nie wyjść, na złość zrobiłaby mu przy biurku wielką kałużę. Wszyscy wiemy, że Niunia gubi włosy, ale obiecała, że jak dostanie trzynastkę, to się dziewczyna ogarnie. Poza tym jest grzeczna, nawet na osiedlowego listonosza nie leci.

Katarzyna Sosnowska-Rama

Katarzyna Sosnowska-Rama

Dziennikarka

Gdy akurat nie czyta – pisze. Marzyła kiedyś o wywiadzie z Wisławą Szymborską na grzybobraniu w mazurskim lesie, ale musi się zadowolić pisaniem o niej doktoratu. Eksperymentuje z kuchnią i designem, sięga po XIX-wieczną literaturę, ciut nowszy jazz i jeszcze młodsze komediodramaty. Przypuszcza, że jest największą kolekcjonerką artefaktów w kształcie świń na Warmii i Mazurach. Podobno najlepiej wychodzi jej uśmiechanie się, więc robi to nagminnie – zapewne z czystej próżności.

Beata Was

Beata Was

Dziennikarka

Cecha szczególna: czarny humor. Najchętniej pisze o kulturze, ale zdarza jej się popełnić tekst o nawierzchni asfaltowej albo ślimakach. Kocha Warmię tak samo jak Włochy, dlatego zarabia głównie na bilety lotnicze. Nikt nie wie, jak to robi, że przebywając za granicą, orientuje się lepiej od nas, co w trawie (warmińsko-mazurskiej) piszczy.

Manvel Mezhlumyan

Manvel Mezhlumyan

Grafik

Granice jego wyobraźni ograniczają jedynie możliwości programów graficznych. Choć i tak wyciska z nich więcej, niż zaprogramowali informatycy. Jak na zdolnego Ormianina przystało, język polski opanował tak perfekcyjnie, że całej polskiej części redakcji służy jako „Słownik poprawnej polszczyzny”. Opracował też do perfekcji własny styl ubierania się i styl zdrowego życia (dzisiaj na pewno przemaszerował już 10 km).

Arek Stankiewicz

Arek Stankiewicz

Fotograf

Właściciel studia fotograficznego dość przekornie nazwanego Czarna Offca, choć faktycznie to czarne są u niego jedynie obudowy aparatów i obiektywów. Ale ta niepokorna nazwa ma swoje uzasadnienie. W stadzie czarna owca zawsze się wyróżni. W tysiącu zdjęć to od Czarnej Offcy też.

Marcin Zalech

Marcin Zalech

Fotograf

Podwinął nogawki i wszedł do lodowatego jeziora, bo stamtąd był lepszy kadr – ten typ tak ma. Na plany zdjęciowe przyjeżdża dużym samochodem, bo ma dużo sprzętu i dużo asystentów. Ale szefem od naciskania migawki jest on. Mistrz ironii, ale na szczęście inteligentni ludzie dobrze czują się w takim towarzystwie.

Michał Dąbrowski

Michał Dąbrowski

Fotograf

Pierwszy i ostatni znany nam w Olsztynie dżentelmen o angielskich manierach. Aparat w jego ręku można porównać do pióra Szekspira. Każde zdjęcie dopieszcza z czułością porównywalną do polerowania swojego Jaguara. A w tym jest niestrudzony. Jeśli nie macie trzech kwadransów, nawet nie pytajcie o pogodę. Zagada!

Paulina Drozda

Paulina Drozda

Fotograf

Znak rozpoznawczy w akcji: dwa skórzane pasy przewieszone przez ramiona i doczepione z boku aparaty. I niczym rewolwerowiec – z prawej albo lewej kabury wyciąga obiektyw, by strzelić to jedno jedyne ujęcie. Po dotyku ziaren powie ci, jaką dostaniesz filiżankę kawy. Tego nauczyła się od najlepszych włoskich baristów, kiedy szlifowała rzemiosło.

Martyna Siudak

Martyna Siudak

Dziennikarka

Jeśli dziewczyna grała kiedyś na saksofonie, malowała i wypoczywa przy muzyce Hansa Zimmera, to musiała tu trafić. Nigdy nie lubiła secesji w sztuce, ale zachwyca ją „Pocałunek” Klimta. Doktorantka z zainteresowaniami badawczymi skupionymi wokół społecznych aspektów nowych mediów. A nuż o MADE IN. coś naukowego powstanie...

Dominika Myślak

Dominika Myślak

Dziennikarka

Naprawdę nie widać tego po jej posturze, ale uwielbia jeść. Uwielbia tez języki obce, muzykę klubową i być dziennikarzem. Ma obsesję na punkcie interpunkcji. W ramach doktoratu śledzi seriale, reklamę i lokowanie produktów w telewizji. Ponieważ dysponuje specyficznym poczuciem humoru, ataki śmiechu mogą się pojawić znienacka. Jak product placement w serialu.

Piotr Dowejko

Piotr Dowejko

Fotograf

Żywy dowód na to, że rocznik '85 wypuścił na świat dżentelmenów. W obiektywie szuka portretu i reportażu. Poza obiektywem fan Batmana i gry Ultimate Frisbee. Nie wiemy czy to jest sztandarowa gra młodych dżentelmenów, ale z pewnością taka mieszanka gier zespołowych świadczy o wielkim sercu i szybkich nogach.

Piotr Ratuszyński

Piotr Ratuszyński

Fotograf

Trochę zakręcony, trochę nakręcony, więc na pewno na planie zdjęciowym nie ma nudy. Fotograf wszechstronny, więc w fotografii inspiruje się wszystkim, łącznie z fotografią kulinarną, którą zaraził się pasją do garów. Kiedy wpada na pomysł, koniecznie musi być pod ręką aparat. Wtedy jest szansa, że ta „jego chwila” zostanie uwieczniona.

Justyna Radzymińska

Justyna Radzymińska

Fotograf

Oto portrecistka, która do dobrego efektu potrzebuje jednego aparatu, jednego obiektywu i jednego obiektu. I wtedy wystarczy to jedno zdjęcie - jedyne w swoim rodzaju. Prowadzi Camera Work Studio w Warszawie, stąd dla MADE IN. realizuje sesje naszych okładkowych postaci, które sercem są na Warmii i Mazurach, ale ciałem w Warszawie. Zresztą tak, jak pochodząca z Nidzicy fotografka. Znaki szczególne - uśmiech, którym strzela szybciej niż migawka w aparacie.